Британско психоаналитично общество

Британското психоаналитично общество е основано от английския психиатър Ърнест Джоунс като Лондонско психоаналитично общество на 30 октомври 1913 г.

Чрез своите свързани корпуси, Института за психоанализа и Лондонска клиника за психоанализа, то е свързано с преподаване, развитието и практиката на психоанализата. Централата му се намира в Байрон хаус в Западен Лондон. То е съставна организация на Международната психоаналитична асоциация и член на институцията Британски психоаналитичен съвет.

Между октомври 1942 и февруари 1944 г. в обществото се разгарят така наречените спорни дискусии, в които се обсъжда коя от теориите трябва да приеме обществото. В резултат на тези дискусии се оформят три групи – Поддръжници на Мелани Клайн (Сюзън Съдърланд, Джоан Ривиер, Паула Хайман и Роджър Мъни-Кърл), поддръжници на Ана Фройд (Кейт Фрийдлендър, Илзе Хелман, Барбара Лантош и Вили Хофер) и така наречената средна група (Ела Шарп, Джеймс Стрейчи, Силвия Пейн, Доналд Уиникът, Уилям Гилеспи, Марджъри Брирли, Клифърд Скот). В крайна сметка проблемите не се разрешават, а се достига до уговорка, че никоя от групите няма да се опитва да налага своите идеи.

Ърнест Джоунс Едуард Глоувър Джон Рикман
Хана Сегал Паула Хайман Джоан Ривиер
Джеймс Глоувър Аликс Стрейчи Марджъри Бриърли
Силвия Пейн Ела Шарп Джеси Мъри
Барбара Лоу Роджър Мъни-Кърл Уилям Гилеспи
Ейдриън Стивън Джон Флугел Уилфред Бион
Карин Стивън Клифърд Скот Джеймс Стрейчи
Илзе Хелман Доналд Уиникът Вили Хофер
Майкъл Балинт Сюзън Съдърланд Кейт Фрийдлендър

Списъкът на президенти е актуален към 2018 г.[1]

  Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата British Psychoanalytical Society в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите. ​

ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни.​