Golfový míček je míč speciálně navržený pro golf. Podle přílohy k pravidlům golfu nesmí tento míček vážit více než 45,93 g, jeho průměr nesmí být menší než 42,67 mm a nesmí se znatelně lišit od koule.
Historicky se vyráběly jako první kožené míčky plněné peřím. Od padesátých let devatenáctého století se používala gutaperča. Od padesátých let se používá dvojdílná konstrukce s povrchem ze surlynu firmy Du Pont.
Zajímavostí je, že golfový míček inspiroval za 2. světové války britské konstruktéry k vývoji speciálních skákajících pum pro ničení německých přehrad.
Golfové míčky dělíme podle konstrukce
Dle užití se míčky dělí obecně na tréninkové a pro hru. Tréninkové jsou označeny jedním nebo dvěma pruhy, často s nápisem RANGE. Hraje se s nimi výhradně na cvičné louce (driving range). Na golfovém hřišti je zakázáno hrát s tréninkovými míči.
Povrch míčku je kryt ochrannou vrstvou umělé hmoty většinou surlyn, která je dostatečně odolná na údery. Nevýhodou je menší přesnost na greenu. Proto se někdy používají další materiály, např. balata.
Povrch golfového míčku je pokryt sítí důlků - anglicky dimple. Ty mají velký význam pro aerodynamiku letu. Zkouškami bylo prokázáno, že proti hladké kouli má takto tvarovaný míček až dvojnásobný dolet (někde se uvádí 37% větší dolet než hladký míček)