Sankt Wolfgang im Salzkammergut

Sankt Wolfgang im Salzkammergut

Edelavaade Sankt Wolfgang im Salzkammergutile

Pindala: 56,6 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke: 2770 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid: 47° 44′ N, 13° 27′ E
Asend Gmundeni ringkonnas
Sankt Wolfgang im Salzkammergut (Austria)
Sankt Wolfgang im Salzkammergut

Sankt Wolfgang im Salzkammergut on vald (Marktgemeinde) Austrias Ülem-Austria liidumaal Gmundeni ringkonnas, mis on saanud nime Regensburgi Püha Wolfgangi järgi.

Linn asub Austria keskosas, Salzkammerguti piirkonnas. See asub Wolfgangsee järve põhjakaldal (Strobli ja Sankt Gilgeni lähedal, mõlemad Salzburgi liidumaal) Schafbergi mäe jalamil.

Sankt Wolfgangi turismiobjektide hulka kuuluvad Schafbergbahn (ratasajamiga raudtee, mis kulgeb üles Schafbergile), Hotel Weißes Rössl (opereti Valge Hobu kõrts sündmuskoht) ja palverännukirik Michael Pacheri hilisgooti stiilis altarimaaliga. Raudtee ja kirik on ühed paljudest Sankt Wolfgangi paikadest, mida näidati 1987. aasta Ameerika-Austria telefilmis Christmas with Flicka, mille peaosas oli ooperisopran Frederica von Stade ja mis filmiti täielikult linnas ja selle lähiümbruses. (Lisaks sellele, et filmi näitas Ameerika Public Broadcasting Service, ilmus see ka VHS-il, laserdiskil ja DVD-l.)

Sihtkoha spaa Sankt Wolfgang on ka populaarne talvine suusakuurort.

Püha Wolfgang püstitas esimese kiriku Wolfgangsee kaldale pärast seda, kui ta tõmbus 976. aastal lähedalasuvasse Mondsee kloostrisse. Legendi kohaselt viskas ta koha leidmiseks kirve mäest alla ja veenis isegi kuradit hoonesse panustama, lubades talle kirikusse sisenenud esimese elusolendi hinge. Kurat oli aga pettunud, sest esimene üle ukseläve astunud olend oli hunt. Pärast Wolfgangi kanoniseerimist 1052. aastal sai kirikust oluline palverännupaik, kuna seda mainis esmakordselt 1183. aasta ürikus paavst Lucius III. 1481. aastal sisustati see kuulsa Pacheri polüptühhoniga. Juba keskajast oli kiriku ümber olnud mitu ööbimiskohta, samas kui Hotel Weißes Rössl ehitati alles 1878. aastal.

Teise maailmasõja ajal asus seal Dachau koonduslaagri all-laager.

Sankt Wolfgangi juurde pääseb liidumaantee (Bundesstraße) B 158 Wolfgangsee Straße haru kaudu, mis kulgeb Salzburgist Bad Ischli.

Steinbach am Attersee
Sankt Gilgen Bad Ischl
  Sankt Wolfgang im Salzkammergut  
Strobl