Bosszú mindhalálig

Bosszú mindhalálig
(Until Death)
2007-es amerikai–német film
RendezőSimon Fellows
ProducerMoshe Diamant
John Thompson
Vezető producerBoaz Davidson
Műfaj
ForgatókönyvíróDan Harris
FőszerepbenJean-Claude Van Damme
Gary Beadle
Mark Dymond
Selina Giles
ZeneMark Sayfritz
OperatőrDouglas Milsome
VágóMatthew Booth
Gyártás
GyártóMillennium Films
Ország Amerikai Egyesült Államok
Németország
Nyelvangol
Forgatási helyszínBulgária
Játékidő113 perc
Költségvetés15,000,000 dollár
Forgalmazás
ForgalmazóUSA Millennium Films
magyar Best Hollywood
BemutatóUSA 2007. április 24. (DVD)
magyar 2007. augusztus 23. (DVD)
KorhatárUSA R
Bevételspanyol 18,525 dollár
További információk
SablonWikidataSegítség

A Bosszú mindhalálig (Until Death, vagy Til Death) egy 2007-es akcióthriller, ami kizárólag DVD-re jelent meg. A főszereplő Jean-Claude Van Damme, aki egy heroinfüggő rendőrt játszik, akit fejbelőnek és kómába esik. Ezután bosszút esküszik és megfogadja, jó útra tér. Az internetes filmkritikusok dicsérték Van Damme-ot, amiért ilyen jól hozta a kiégett drogfüggő rendőr figuráját és nem egy sebezhetetlen akcióhős, mint eddigi filmjeiben.

Cselekmény

[szerkesztés]
Alább a cselekmény részletei következnek!

Anthony Stowe egy New Orleans-i rendőr, aki a drogosztálynál dolgozik. Éppen elszúr egy akciót, ami során megölnek egy női rendőrt. A gyilkos az egykori zsaru Callahan, aki megunva a rendőrök köteléket, bűnözői pályára lépett.

Stowe éppen válófélben lévő feleségéhez tart. Ott kiderül, hogy a nő terhes, ám a gyerek egy másik férfié. Stowe elkeseredik, majd úgy dönt drogot vesz és belövi magát. A rendőrségnél az egyik régi barátja megkéri, tussoljon el egy ügyet, mivel az egyik rokonáról van szó és ha ez kitudódik, nem fogják felvenni a főiskolára. Stowe gondolkodik a dolgon, majd úgy dönt, feladja a barátját. Nem sokkal később ugyanez a barát megőrül és lövöldözni kezd a rendőrség fürdőszobájában. Stowe bemegy hozzá és sikerül rábírnia, hogy dobja el a fegyvert.

Aznap este Stowe elmegy egy bárba, ahol ráveszi a helyi csapos nőt, menjen el vele enni valahova. Ott a nő lelép, Stowe-t pedig verőemberek támadják meg. A végén megjelenik Callahan és fejbelövi Stowe-t. A férfi azonban nem hal meg, csak kómába esik.

A rendőrségnél viszont már nem bíznak abban, hogy magához tér, így elkezdik kipakolni az irodáját. Megtalálják a fiókjában a tasakot, amiben a heroin és a fecskendők vannak.

Hat hónap telik el, ezalatt az idő alatt Callahan megölte a helyi bandákat és már-már ő lett a város ura. De ekkor Stowe hirtelen magához tér a kórházban. Mivel 24 órás odafigyelést igényel, a feleségéhez és annak szeretőjéhez viszik. Stowe lassan visszanyeri régi énjét, és úgy dönt, jobb emberré válik.

Ám a múlt nem hagyja nyugodni. A felesége éppen költözik, de Stowe utánamegy, azt azonban nem sejti, hogy közben felesége visszajött a lakásba. Megjelenik Callahan és elfogja a nőt.

Egy raktárba viszi. Stowe megkéri régi barátját, tartson vele és bocsánatkérésképpen a férfinak adja a pénzt, amit a kórháztól kapott. Ketten elindulnak kimenteni a nőt. A raktárban sok minden kiderül. Stowe halott társának a férje is áruló, de a pisztolyt mégis egymásra fogják, így patthelyzet alakul ki.

Az európai DVD-kiadás végén eldördülnek a fegyverek és Stowe felesége felkiált. Majd látjuk, hogy a nő és a 3 éves lánya egy temetőben sétálnak, majd virágot tesznek Stowe sírjára.

Az amerikai DVD-kiadás végén Stowe megöli Callahan-t, majd több hónappal később látjuk, amint magához veszi a lányát.

Itt a vége a cselekmény részletezésének!

Produkció

[szerkesztés]

2006. március 17-én a semmiből tűnt fel ez a film. Egy Van Damme rajongó tette közzé, hogy az egyik ismerőse szereplőválogatáson volt a filmhez. A projekt valódiságát ezután Sheldon Lettich, Jean-Claude közeli jó barátja is megerősítette. Egy héttel később, március 25-én már el is kezdtek forogni a kamerák Bulgária fővárosában, Szófiában. Itt a Nu-Image ottani filmstúdiójában és a város különféle részein forgattak, több, mint egy hónapot, egészen május 3-ig. Mivel a film története Amerikában játszódik, úgy oldották meg, hogy itt Bulgáriában a film belső jeleneteit vették fel, később a stáb átvonult New Orleans-ba, és ott, egy héten belül, június 5-9-ig a film külső jeleneteit vették fel.

Állítólag Jean-Claude Ringo Lam-et is megkereste a forgatókönyvvel, de sajnos nem vállalta el a rendezést, így a választás ismét Simon Fellows-ra esett, akárcsak 2006-ban az Utcai igazság esetében. 2006 májusában a filmhez készítettek egy előzetes posztert, ami ki volt téve a 2006-os Cannes-i filmfesztiválon. A film címe, a Til Death (Míg a halál), a ... míg a halál el nem választ mondásból származik.

Jean-Claude előtt Sean Penn volt érdekelt a főszerepre. A film hanganyagának felvételének helyszínéül eredetileg Prága volt betervezve, de előre nem látott körülmények miatt a helyszín Londonra változott. Itt a világhíres Abbey Road Studios egyes stúdiójában sikerült rögzíteni a mintegy 40 percnyi hanganyagot egy vasárnapon, 2006. szeptember 3-án. A munkálatokat a szintén világhírű Nic Raine irányította, a hangot pedig a Royal Philharmonic Orchestra (Királyi Filharmonikus Zenekar) szolgáltatta. A felvételen jelen volt a film rendezője, Simon Fellows, és producere, Moshe Diamant is. A film zeneszerzője egyébként az a Mark Sayfritz, aki Jean-Claude Utcai igazság című filmjén is dolgozott.

Jean-Claude ezelőtt forgatott filmjének, a Tökéletes védelem vágásával Jean-Claude olyannyira elégedett volt, hogy a vágót, Matthew Booth-ot, ehhez a filmjéhez is meghívta. A film vezető operatőre újra az a Douglas Milsome, aki ezelőtt már számos Van Damme filmen dolgozott: A légiós, Utcai igazság, Tökéletes védelem.

Külső hivatkozások

[szerkesztés]