Crash of the Titans

Crash of the Titans
FejlesztőAmaze Entertainment
KiadóSierra Entertainment
ZeneszerzőMarc Baril
SorozatCrash Bandicoot
PlatformokWii, Nintendo DS, Game Boy Advance, Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation Portable
Kiadási dátumNA2007. október 4.
PAL2007. október 12.
Műfajplatform
Játékmódokegyjátékos/többjátékos
Korhatárkorhatár nélküli (PS2-n 7+)
USK-besorolásUSK 12
Adathordozó
  • ROM cartridge
  • digitális letöltés
A Crash of the Titans weboldala
SablonWikidataSegítség

A Crash of the Titans videójáték 2007 októberében jelent meg a Radical Studios közreműködésével.

A játék háttere

[szerkesztés]

Aku Aku-t és Coco Bandicot-ot hirtelen foglyul ejti a gonosz Neo Cortex. Míg Crash kiszabadítja Aku Aku-t, Cortex el akarja lopni a varázslatos állományt – a „mojo”-t -, hogy átváltoztathassa a Wumpa-sziget lakóit hozzá hű katonákká. Most Crash feladata, hogy átvegye az irányítást a Titánok felett, és hogy az új mojo segítségével megakadályozza Cortex újabb tervét a világ feletti uralom megszerzésére. A játék egy pontjánál Uka Ukának – Cortex feljebbvalójának -, elege lesz Cortex általános alkalmatlanságából, és az unokahúgát állítja a helyére, mert egy akciót Cortex rendkívül jelentéktelen okok miatt kifogásolt. Később Nina Cortex „kimossa” Coco agyát, majd egy óriási Arash-Nina robottal szembesíti. A játék Nintendo DS verziója nagyjából ugyanazt a történetet követi, mint a Wii verzió, de kisebb változtatásokkal, például hogy Nina Cortex-nek túlnyomó szerep jut, és megjelenik Dingodile is. A Radical Entertainment egy, a Crash Mania rajongói oldalnak adott interjújában bejelentette, hogy Aku Aku és Uka Uka származását illetően számíthatunk még további meglepetésekre a játékban, valamint hogy lesz egy „nagy M. Night Shyamalan” cselekményfordulat, melynek központjában Uka Uka rokonsága áll Neo és Nina Cortex-szel.

Rengetgféle Mojo ból készült mutánssal fogunk találkozni, ezek többségét irányíthatjuk is.

Irányítható mutánsok

[szerkesztés]
  • Spike: Ez a mutáns képes egymásutánban karmaival csapkodni az ellenfeleket, valamint különleges támadása, hogy a földből felhív tüskéket. Sünből lett átváltoztatva a mojo segítségével.
  • Snipe: Ez a színes lény szeret távolságot tartani, és inkább lila hegyes tollakkal dobálózik.Különleges támadása annyiban különbözik, hogy egyszerre négyet dob(melyeket be is célozhatunk, ha van rá idő) Róka és papagáj keveréke.
  • Goar (Nem lehet lefordítani, a goat = kecske és roar = üvöltés szavak keverése): Egy mamuthoz hasonló, piros négyszarvú lény, erőteljes agyarával szinte bármit darabokra hasít. Különleges támadása a Borzasztó üvöltés, mellyel megbénítja a közeli ellenségeket egy rövid időre.
  • Yuktopus: Dr. Cortex keverék-mutánsa, hatalmas polipkarral, lézerágyúval, emellett képes kábító skótzenét játszani, a hátán lévő dudával.
  • Rhinoroller: Harcban a szarvára, illetve a gömbbé válás képességére hagyatkozhat, amely ellen szinte semmi sem tud mit tenni!
  • Shellephant: Csak a szokásos páncélozott, tüskés, tűzokádó, Mojoval töltött elefánt.
  • Scorporilla: Egy hatalmas, félig skorpió, félig gorilla szörny, mely a tűz pusztító elemével, és a nyers erő segítségével mindenkit képes a földbe döngölni.
  • Sludge: Egy nagy trutymókupac, mely maró savat hány/köp ellenségére.
  • Magmadon: Egy kegyetlen kőszörny, amely a vulkánok lakója. Nagy tűzgömbökkel haigálózik, igen veszélyes, és kegyetlen.
  • Stench: Egy bűzösborz, és egy madár keveréke. Bűzbombákkal támad. Képes egyszerre többet is dobni.
  • Eel-ectric: Egy elektromos angolna, aki halálos elektromos hullámokkal ostromolja áldozatát, továbbá képes villámló felhőt hívni áldozatai feje fölé.
  • Battler: Egy rémes denevér, aki szárnyainak pengés szélével verekszik, ezen kívül képes miniatűr tornádókat bocsátani áldozatára.
  • Ratcicle: Óriásira növesztett fehér egér fagasztó erővel és brutális erővel megspékelve.

További információk

[szerkesztés]