A Fool Moon Magyarország első kifejezetten pop-acappella módon éneklő együttese, amely 2001-ben alakult Szegeden. A Fool Moon koncertjeinek, tévés szerepléseinek, kulturális tevékenységének és saját nemzetközi acappella fesztiváljuknak köszönhetően a könnyűzenei acappella éneklés igen népszerűvé vált a magyar közönség körében.
Eddigi pályafutásuk alatt 7 nagylemezt, 13 nemzetközi és magyar díjat, számos jelölést, elismerést, és a hazai zenei élet legnagyobb előadóival közös együttműködést mondhatnak magukénak.
Nevükhöz fűződik a magyar popzene történetének első, rádiók által is játszott pop-acappella slágere is, a „Kettesben jó”, amely a Sherlock Holmes nevében című ifjúsági film végefőcím-dalaként csendült fel a hazai és külföldi mozikban.
Ugyancsak a Fool Moon az első acappella formáció, mely A Dal c. Eurovíziós dalválogatóban szerepelt. Az együttes a második helyezésig menetelt saját, It Can't Be Over c. dalával, amely által az egész ország megismerhette őket és a műfajt.
2012 végén Takács Nikolas-szal, közös adventi turnéjukkal és Music & Soul című lemezükkel a hazai toplisták élére kerültek.
2014 végén megjelenik legújabb albumuk Kettesben jó (2014, Schubert Music Publishing) címmel, melyre az együttes az elmúlt 14 év közreműködéseit rögzítette neves magyar előadókkal. A Hello.tourist! című átdolgozást a CASA 2015-ben CARA-díjra jelölte,[2] Legjobb Humoros Dal kategóriában.
2015-ben a Fool Moon Szeged kultúrájáért végzett munkájáért Kölcsey-éremben[3] részesült, és ugyanebben az évben elnyerte a Best of Budapest díjat is.
2016 végén a Fool Moon egy budapesti, születésnapi nagykoncerttel ünnepelte 15 évnyi sikeres pályafutását.
2017-ben 170, majd 2018-ban 180 induló közül kategóriájában a Fool Moon nyerte az I. és II. Moszkvai Tavaszi Fesztivál és Acappella Verseny I. helyezését.[4]
2019-ben a Return 2 Acappelland album 2 CARA-díjat[5] is nyert, valamint jelölést kapott Fonogram-díjra.[6]
2020-ban a CASA két videójukat is jelölte AVA-díjra (Acappella Video Award 2020/21), amelyből a Stairway to Heaven elnyerte a Best Rock Video díjat.[7]
Vavra Bence – tenor (2017-): 1994. január 30-án született Szegeden. Az alap- és középfokú tanulmányai alatt a művészet, pontosabban a zene és a színház felé orientálódott, ám a felsőfokú tanulmányait már közgazdaságtan szakon végezte. 2013 óta aktív szereplője a magyar zeneiparnak, többször is ért el sikereket A Dal című műsorban, 2017-től a Fool Moon tagja.
Mészáros Tamás – tenor (2009-): 1983. február 4-én született Kapuváron. Zenei pályája kezdetén a Kapuvári Haydn Vegyeskarban énekel, majd az általuk megrendezett komoly- és könnyűzenei karácsonyi hangversenyeken rendszeresen vállal szóló, duett és vokál szerepeket. 2002-ben a győri „Kisfaludy Napok Megyei Művészeti Fesztivál” énekversenyén arany oklevelet szerez pop-rock-táncdal kategóriában, ezután a Dr. Lauschmann Gyula Jazz Szakközépiskolában folytatja tanulmányait jazz-ének szakon, ahol Pocsai Krisztina, Pély Barnabás és Kiss Noémi a tanárai. 2008-ban felvételt nyer a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-ének szakára. 2008-ban a Fool Moon vokálegyüttes tenorja lesz, melynek köszönhetően ismert hazai és külföldi művészekkel dolgozhat együtt. Jelenleg is több formációban és műfajban alkot mint szóló- és sessionénekes, vokalista, zongorista, mellette aktív énektanár.
Molnár Gábor – tenor, alapító tag (2001-): 1974. február 5-én született Szegeden. A zenei általános iskola elvégzése után klarinét szakon végez a szegedi Liszt Ferenc Konzervatórium klarinét szakán, majd innen felvételt nyer a JGYTF ének-zene karvezetés szakára. Komolyzenei tanulmányai alatt érdeklődése inkább a könnyűzene irányába fordul, számtalan diákzenekarban énekel és szaxofonozik. Főiskolai tanulmányai alatt és után komolyabban kezdi érdekelni a zeneszerzés, hangszerelés és különböző stúdiómunkák, amelyekkel ma is napi szinten foglalkozik. Az a cappella iránti érdeklődését főleg Bobby McFerrinnek és a Take 6-nek köszönheti.
Wodala Barnabás – bariton (2002-): 1979. január 13-án született Szegeden. Zenei általános iskolai tanulmányai után a szegedi Ifjú Zenebarátok Kórusának tagjaként lép fel rendszeresen Magyarországon és külföldön. 1996-98 között az Arczok együttes énekese lesz. Egyetemi tanulmányai mellett jazz-éneket tanul, majd három társával megalakítják a White Coffee énekegyüttest, mellyel egy franciaországi jazz fesztiválon is fellépnek. 1998-ban részt vesz a szegedi Victoria Kamarakórus alapításában, 1999-2004 között pedig a Sic! énekegyüttesben énekel, melyhez a későbbiekben Miklós is csatlakozik. 2002 óta a Fool Moon tagja.
Németh Miklós – basszus, alapító tag (2001-): 1976. április 15-én született Szentesen. 9 éves korában kezd el zongorázni, később énekelni. Gimnáziumi évei során tagja lesz az Adam 30 nevű alterrock együttesnek szintetizátorosként, első hangszereléseit az iskolakórusnak készíti. A JGYTF ének-zene-karvezetés szakára nyer felvételt, ahol megismerkedik Gáborral és Ignáccal, tőlük hallja először a Take 6 felvételeit. Főiskola alatt különböző formációkban zongorista és vokalista, kórusokban énekel, később zeneelméletet és szolfézst tanít, korrepetitor, majd a PTE Művészeti Karán tanul tovább. 2001-ben megalapítják a Fool Moont, így zenei karrierje a könnyűzenei vokális hangszerelésre koncentrálódik. 2008 óta a Bon-Bon állandó zongoristája, 2015 óta a holland Rock4 basszusa.
Számos külföldi fesztivál állandó résztvevői, melyek alkalmával közösen léptek fel a nemzetközi acappella éneklés sztárjaival (New York Voices, The Swingles, Rock4, Acappella ExpreSSS, Vocal Sampling, Idea of North). Fennállásának 20 éve alatt a Fool Moon 15 országban koncertezett, többek között Tajvanban, Japánban, Kínában, Dél-Koreában, Szingapúrban, Oroszországban, Spanyolországban, Olaszországban, Németországban és Hollandiában is.
A Fool Moon 2002 óta több mint 1000 alkalommal tartott előadást az acappella éneklés történetéről[8] az ország 9 megyéjében, a Filharmónia Kelet-Magyarország rendezésében, 6-18 éves diákok számára.
A vokális zene népszerűsítése céljából 2005-ben, Szegeden életre hívták az első magyarországi acappella ünnepet, a “Fool Moon” Nemzetközi Acappella Fesztivált, ahol minden évben vendégül látják a nemzetközi és magyar acappella élet legnevesebb együtteseit, valamint bemutatkozási lehetőséget biztosítanak a feltörekvő, hazai tehetségeknek is.
2021 – A CASA Acappella Video Award odaítélése a Best Rock Video kategóriában[9] a Stairway To Heaven[10] klipért (videó: Molnár Gábor, arr. Németh Miklós).
2020 – 2 AVA-jelölés[11] (Acappella Video Awards), a Legjobb Vizuális Effektek kategóriában (Neverending Story, videó: Molnár Gábor, arr. Németh Miklós), és a legjobb Rock Videó kategóriában (Stairway to Heaven, videó: Molnár Gábor, arr. Németh Miklós)
2019 – 2 CARA-díj, a Legjobb Folk/World Dal kategóriában (Duna vizén..., Szirtes Edina Mókus, arr. Németh Miklós), és a Legjobb Funk/Disco Dal kategóriában (Derzhi, Dima Bilan, arr. Molnár Gábor)
2019 – Return 2 Acappelland c. lemez Fonogram-díj jelölés az Év Legjobb Szórakozató Zenei Albuma kategóriában[12]