Huszár Károly, született Hochstein Károly, ismertebb nevén Huszár Pufi, külföldön Charles (Huszár-)Puffy vagy Karl (Huszár-)Puffy (Budapest, 1884. szeptember 3. – Szovjetunió, 1941. július) magyar színész, forgatókönyvíró, kupléénekes.
A külföldön Puffy néven híressé váló burleszk-színész 1884-ben Budapesten született Hochstein Károly néven, zsidó családban. Édesapja az újvidéki születésű Hochstein Mór orvos, édesanyja Hochstein Zsófia.[2] Családnevét 1904-ben Huszárra változtatta.[3] 1909. június 29-én Budapesten, a Terézvárosban házasságot kötött Medek Ilonával, Medek Sándor és Majer Mária lányával, esküvői tanúja Heltai Jenő újságíró volt.[4][5]
Harmincéves korában lett az első magyar moziszkeccs főszereplője (Pufi cipőt vesz, 1914), ezután karrierje is beindult. Magyarországi szereplései után külföldön, többek között Amerikában is szerencsét próbált, és sikerei egymást követték. A harmincas években vásárolta meg a Verőce és a Dunakanyar egyik legszebb pontján álló impozáns Swadló-villát, ahol rendszeresen töltötte szabadságát, majd ott is lakott. Ezután a kastélyt mókásan csak „Huszár-laktanyaként” emlegették. Gyakori vendégei közé tartozott Karinthy Frigyes író is, aki két tárcanovellájában is megörökítette Pufi alakját (Levél a faluból, Rákászok). Többször vendégeskedett nála Gózon Gyula, Rajnai Gábor és Kabos Gyula is. Pufi személye a falu számára is emlékezetes maradt.
Több filmben is játszott Németországban és az Egyesült Államokban, egyebek között olyan klasszikusokban, mint Fritz Lang Dr. Mabuse, a játékos (Dr. Mabuse, der Spieler, 1922) és Josef von Sternberg A kék angyal (Der blaue Engel, 1930) című filmje. A hangosfilm korában hazatért szülőföldjére, Magyarországra, ahol kisebb szerepeket kapott több filmben.
Zsidó származású lévén megpróbált elmenekülni Magyarországról, amikor megkezdődött a zsidóüldözés. Mivel az Atlanti-óceánon történő átkelés a német flotta tengeralattjárói miatt kockázatos volt, így kelet felől próbálták megközelíteni az Egyesült Államokat. Feleségével eljutottak Moszkvába, innen Tokióba akartak hajózni, ám a terv nem sikerült. Végül a Jaroszlavszkij pályaudvarról a Transzszibériai expresszel mentek az onnan 9289 kilométerre fekvő Vlagyivosztokig, ahová 1941 júniusában jutottak el, azonban a kikötőbe már nem értek el, mivel a Vörös Hadsereg katonái letartóztatták, és a Gulágra került a kazahsztániKaraganda környékén. Pufi kevéssel táborba kerülése után a rossz bánásmód, valamint az étel és ital hiánya mellett betegségei ellátatlanságába halt bele 1941 júliusában.
Huszár Pufit a film hőskorának egyik első magyar világsztárjaként ismeri a nemzetközi filmtörténet, de a horror első filmjének kiemelkedő színészeként is számon tartják, azonban legnevezetesebbek burleszkfilmjei. Kifinomult, önzetlen, kedves társasági embernek ismerték. Hazai filmjeinek többsége megsemmisült.