Ivan Ivanovics Jaremcsuk (ukránul: Іван Іванович Яремчук, oroszul: Иван Иванович Яремчук; Nagybocskó, Kárpátalja, Szovjetunió (jelenleg Ukrajnához tartozik), 1962. március 19. –) kárpátaljai származású szovjet, ukrán jobb oldali középpályáslabdarúgó. A szovjet bajnokság első osztályában összesen 107 mérkőzésen szerepelt, és 10 gólt szerzett. Ebben az időszakban háromszor is felvették őt a ’’33 legjobb szovjet labdarúgó listájára’’ (ebből egyszer az 1. számú listára), és egy alkalommal az ukrán legjobbak közé. Háromszoros szovjet bajnok és kétszeres kupagyőztes. A Kupagyőztesek Európa-kupája és a szovjet szuperkupa győztese, és szerepelt az 1986–1987-es bajnokcsapatok Európa-kupája elődöntőjében is. Szovjet érdemes sportmester, a szovjet labdarúgó-válogatott tagjaként résztvevője volt az 1986-os és az 1990-es világbajnokságnak. Az 1986-os válogatott csapatból 12 játékos, így Jaremcsuk is a kijevi Dinamóban játszott akkoriban. A vb első meccsén 6–0-ra letarolták az egyik fő esélyesnek kikiáltott magyar csapatot. Addig kevesen ismerték a nevét Magyarországon, de amikor a szovjet támadó középpályás a jobb szélen sorra megnyerte a párviadalokat a magyar hátvédekkel szemben, akkor már a legkisebbek is megtanulták, ki az a Ivan Jaremcsuk. Kárpátalja szimbolikus labdarúgó-válogatott csapatának örökös tagja. A labdarúgásban elért kimagasló teljesítményeiért Ukrajna államelnöke kitüntette őt a Szolgálati érdemérem harmadik fokozatával.
↑Jaremcsuk Iván első edzője a nagybocskói sportiskolában Sztyepán Rusznák, a megyei bajnokságban szereplő helyi Himik játékosa volt, aki később megkapta az Ukrajna érdemes labdarúgóedzője kitüntető címet
↑Az utánpótlás célirányos félkészítése érdekében a kijevi Dinamo már a hatvanas évek végén létrehozta a klub bentlakásos sportiskoláját, ahová Jaremcsukot beajánlotta a Dinamo egykori kárpátaljai kiválósága, Fábián János. Ott első edzője a szintén egykori kijevi csatár és érdemes labdarúgóedző, Viktor Zsilin volt.
Ez a szócikk részben vagy egészben az Iwan Jaremczuk című lengyel Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.