Ebben a szócikkben még nincs vagy aránytalanul kevés a folyó szöveggel írt tartalom. Ha kedvet érzel a bővítéséhez, és megbízható forrásaid is vannak hozzá, ne habozz! A szerkesztéshez kattints ide!
1989 és 1991 között a Balázs Béla Filmstúdió vezetőségi tagja, majd 1990 és 1993 között a Novofilm Kft.-nél dolgozott. 1990-ben részt vett a londoni East-West Producers Seminar képzésén, ahol tanárai Lynda Myles[1] és David Puttnam[2] voltak. 1991-ben alapítója, később kreatív igazgatója a Happy End Reklámügynökségnek. 1995 és 1998 között a Független Magyar Producerek Szövetségének tagja. 1997-ben alapítója és executive producere a Z+ Magyar Zenei Televíziónak. 2001 és 2002 között a Millenáris Teátrum és tévéstúdió művészeti tanácsadója, az intézmény alapkoncepciójának kidolgozója. 2002-től két éven át a Színház- és Filmművészeti Egyetemen DLA képzésen vett részt, 2005-től a Művészetek Palotája művészeti tanácsadójaként az operaprogramok szerkesztője. 2006 és 2007 között a Novus Művészeti Iskola osztályvezető tanára, 2008-tól tanít a Werk Akadémián. 2011. március 17-től a Müpa vezérigazgatója. 2013 és 2020 között a Budapesti Tavaszi Fesztivál és a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál operatív testületének elnöke volt.[3] 2014-től az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagja.[4] 2019. szeptember 1-től a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos, vezetése alatt hozták létre a Nemzeti Filmintézetet.[5][6][7] Kormánybiztosi megbízása alatt 2022-ben a Magyarországon készített filmprodukciók regisztrált költése meghaladta a 250 milliárd forintot, ami mintegy 20%-os növekedést jelent az előző évhez képest.[8] 2020-ban a „televíziós Oscar-díjként” is emlegetett Nemzetközi Emmy-díjról döntő Televíziós Művészetek és Tudományok Nemzetközi Akadémiája (The International Academy of Television Arts & Sciences) tagjává választották.[9] A 2021-ben létrehozott Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek és a Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál alapítója.[10]
Alkotásai, munkái többek között a következő városokban voltak láthatók: Los Angeles, New York, Chicago, Palm Springs, Portland, Minneapolis, Cleveland, Philadelphia, Washington (USA); Palić (Szerbia); Jeruzsálem (Izrael); Szingapúr; Łódź (Lengyelország); Calcutta, Mumbai, Madras, Pune, Trivandrum (India); Isztambul (Törökország); Dhaka (Banglades); Barcelona (Spanyolország); Lima (Peru); Tokió (Japán); Sanghaj (Kína)
Operarendezőként több, mint ötven előadást rendezett, amelyek során többek között olyan művészekkel dolgozott együtt, mint Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, José Cura, Leo Nucci, Marton Éva, Ruggerio Raimondi, Renato Bruson, Miklósa Erika, Rost Andrea, Roberto Scandiuzzi, Joseph Calleja, Giuseppe Sabbatini, Komlósi Ildiko, Michaela Kaune, Elena Mosuc, Roberto Saccà, Marcello Giordani, Kurt Rydl, Ramón Vargas, Jevgenyij Nyesztyerenko, Pier Giorgio Morandi, Deborah Voigt, Christoph Eschenbach, Ferruccio Furlanetto. Több preklasszikus operát állított színre a Vashegyi György által vezetett Purcell Kórus és Orfeo Zenekar előadásában, többek között a Müpa Fesztivál Színházának nyitóelőadását, Monteverdi L’Orfeo című művét.
2016 Lengyel–Magyar Kulturális Évad, Varsó, Teatr Polski, megnyitó (rendező)
2017 2017-es vizes világbajnokság, nyitó- és záróesemény, Budapest (rendező)[12] / Bea World 2017 – Best Events Award: Live Entertainment kategória fődíja, Opening/Celebration kategória 2. helyezettje[13]