Apja George B. Jenkins, anyja Mary L. Jenkins volt. Apja szakmája könyvelő volt. Noha mindkét szülője Virginiában született, a család 1910-ben Manhattanban élt (az 1910-es Szövetségi Népszámlálás adatai szerint). Gimnáziumi tanulmányait megszakította, s az első világháború előtt szabadúszó íróként kezdett tevékenykedni. Első munkája, a The Foreigner című elbeszélés H. L. Mencken irodalmi lapja 1916. májusi számában jelent meg. A következő három évben tíz másik írást is publikált e lapban. Az első világháború alatt előbb a Committee of Public Information, majd a hadsereg kötelékében szolgált (1917–1918). A háború alatt és azt követően munkái más magazinokban is elkezdtek megjelenni (Argosy, Snappy Stories, Breezy Stories), az Argosyban egészen az 1950-es évekig rendszeresen publikált. Amikor a ponyvamagazinok az 1920-as években elkezdtek különböző irányzatokra szakosodni, Leinster alkalmazkodott hozzájuk: a Danger Trails című magazinnak dzsungeltörténeteket, a West és a Cowboy Stories magazinoknak westernt, a Black Masknak és a Mystery Storiesnek detektívtörténeteket, a Weird Talesnek horrortörténeteket szállított. Szerelmes, érzelmes novellákat is írt a Love Story Magazine számára, ezeket Louisa Carter Lee írói álnéven.
Első tudományos-fantasztikus elbeszélése az Argosy1919. február 22-i számában jelent meg (The Runaway Skysceaper, az Amazing Stories című lap 1926. júniusi számában Hugo Gernsback másodszor is kiadta). Az 1930-as években több fantasztikus novellát illetve novellafüzért publikált az Amazing és az Astounding Storiesban (az Astounding legelső száma már tartalmazta Tanks című írását). A fantasztikus írásokon kívül továbbra is jelentetett meg egyéb műfajú darabokat is a Detective Fiction Weekly, a Smashing Western és más ponyvalapokban. Az Esquire magazinban először 1939-ben jelent meg írása.[7]
Leinster volt az egyik legelső fantasztikus szerző, aki a párhuzamos univerzumok témájával foglalkozott. Négy évvel Jack WilliamsonLegion of Time című elbeszélése előtt publikálta Sidewise in Time című elbeszélését (Astounding, 1934. június, magyar nyelven: Oldalvást az időben, Galaktika 204-205-206. számai, három részben, 2007). Leinster elképzelése az idő rezgéséről komoly hatást gyakorolt több más fantasztikus íróra, például Isaac Asimovra.
1945-ben megjelent First Contact (Az első találkozás, magyar nyelven: Galaktika 2. szám, 1972) az egyik legelső megjelenése az „egyetemes fordító” témájának a tudományos-fantasztikus irodalomban.[8]2000-ben Leinster örökösei beperelték a Paramount Picturest a Star Trek: Kapcsolatfelvétel című film miatt, azt állítva, hogy a filmgyártó cég az alkotás címével megsértette az író szerzői jogait – a pert a bíróság elutasította.
Leinster azon kevés fantasztikus szerző közé tartozott, akik megfeleltek az 1930-as években John W. Campbell által felállított magas minőségi kívánalmaknak. Csaknem három tucat novellát publikált az Astounding és az Analog című, Campbell által szerkesztett magazinokban. Leinster utolsó, Analogben megjelent munkája a Quarantine World volt, az 1966. novemberi számban, 36 évvel a lapban való első, 1930. januári írása után.
1946-ban megjelent, A Logic Named Joe című elbeszélése a számítógép első megjelenése a tudományos-fantasztikus irodalomban. A történetben az internet leírása is megjelenik, évtizedekkel annak tényleges megjelenése előtt. Leinster a novellában a számítógépet mint minden háztartásban jelen levő, mindennapi eszközt írja le, amelyek szervereken keresztül (az elbeszélésben: tanks) kapcsolódnak egymáshoz, így lehetővé téve a számítógépek közti kommunikációt, adatcserét sőt a kereskedelmet is. A novella egyik karaktere szerint a számítógépek voltaképp a civilizációval egyenlőek.[9]
A második világháború alatt a United States Office of War Information kötelékében szolgált. A háború után, amikor írásai egyre népszerűbbek lettek, elkezdte a William Fitzgerald, Fitzgerald Jenkins vagy Will F. Jenkins írói álneveket is használni. Annyira termékeny szerző volt, hogy amikor Groff Conklin lektorálta az Operation: Outer Space című Leinster-munkát 1955márciusában, megjegyezte, hogy „ez a negyedik idén, és a következő hónapban egy újabb mű érkezik lektorálásra”. Az 1950-es és 1960-as években folyamatosan publikált, többek közt a Galaxy Magazine, a The Magazine of Fantasy and Science Fictionés a The Saturday Evening Post hasábjain. 1956-ban Hugo-díjat kapott Exploration Team című novellájáért. Munkáiból több televíziós film, illetve sorozatepizód is készült.
William F. Jenkins néven mint feltaláló is tevékenykedett. 1921-ben feleségül vette Mary Mandolát, négy leánygyermekük született.
Ez a szócikk részben vagy egészben a Murray Leinster című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.