A Spruance az Arleigh Burke osztály 31. egysége, a Flight IIA elnevezésú sorozat tagja, az osztály korábbi egységeitől eltérően ezeket a hajókat már az 5 hüvelykes (127 mm) Mk-45 hajóágyú új változatával szerelték fel, aminek a csöve 62 kaliber (7,8 m) hosszú volt és hatótávolsága eléri a 32 km-t.
A Spruance fiatal tisztjei a névadó, Raymond Spruance admirális fotóalbumát lapozgatják
A Spruance már a második hajó az Egyesült Államok Haditengerészetében, amelyet Spruance admirálisról neveznek el. Az első, az USS Spruance (DD 963) a Spruance rombolóosztály első hajója volt.
A Spruance-t (DDG 111) 2002. szeptember 13-án rendelte meg a Haditengerészet, a szerződést a Bath Iron Works hajóépítő vállalat nyerte. A hajó gerincét 2009. május 14-én fektették le.[2] A névadó ceremóniára 2010. június 5-én került sor az admirális unokája, Ellen Spruance Holscher jelenlétében.[5] A hajót másnap, június 6-án bocsátották vizre és 2011. szeptember 11-én adták át a Haditengerészetnek. Első útja a Florida államban található Key West haditengerészeti támaszpontra vezetett, ahol 2011. október 1-jén léptették aktív szolgálatba. Ezt követően a hajó honi kikötőjébe, a kaliforniaiSan Diegóba hajózott.[6]
A Spruance a Flight IIA sorozatra jellemző technológiai újdonságok mellett megkapta az 5'' (127 mm) haditengerészeti ágyú új, hosszabb csövű (62 kaliber) változatát, amelynek a hatótávolsága eléri a 32 km-et.
A fegyverzeti újdonságok mellett a Spruance lett a Haditengerészet első hadihajója, amelyere Gigabit ethernet hálózatot telepítettek, az IP alapú hálózat lehetővé teszi, hogy a hajó felderítő berendezései, eszközei élő videó és audió jelet továbbítsanak a hajóra.[7]
A Spruance október 24-én érkezett San Diegóba. Ezt követően a hajót a 23. romboló flotilla (Destroyer Squadron 23) kötelékébe osztották be és a Csendes-óceán keleti részén fog szolgálatot teljesíteni.[8]
A hajó jelenlegi parancsnoka CDR George A. Kessler, Jr.
A Spruance megérkezik Key West-be a szolgálatba állítási ünnepségre.
A Spruance 2011. szeptember 23-án behajózik a Key West-i haditengerészeti támaszpontra.
A Spruance szolgálatba állítási ünnepségét október 1-jén, napnyugtakor rendezték.
Matrózok a hajó fedélzetén, amikor első hosszabb útja után a Spruance 2011. október 24-én megérkezett honi kikötőjébe, San Diego-ba.
A legénység felsorakozik a hajó oldalán. Háttérben az 5''/62 cal hajóágyú.
A Spruance a Csendes-óceánon hajózik, 2012. január 9.
A Spruance megérkezik a Seal Beach haditengerészeti támaszpontra, Kalifornia partjainál, ahol éleslövészeten vett részt, 2012. január 9.
A Spruance korábbi és jelenlegi parancsnok, Cmdr. M. Tate Westbrook (jobbra) és Cmdr. George Kessler (balra) körbevezetik Peter Berg rendezőt, aki a 2012-ben megjelent Csatahajó c. filmet rendezte.
A hajó címerének tervezésében az egész legénység részt vett[9]
Használat kezdete
2011
Címerpajzs
Négyeltpajzs, az első mezőben ágaskodó oroszlán (a belga II. Lipót-rend kitüntetésére emlékeztet, amellyel 1948. március 18-án tüntették ki Spruance admirálist). A második mezőben hatágú, kettős szigony, amely az első Spruance címerében is szerepelt, a szigony hat ága a hajó képességeit szimbolizálja: légi hadviselés, szárazföldi csapásmérés, tengeri hadviselés, tengeralattjáró-elleni harc, parancsnoki-kommunikációs tevékenység, humanitárius segítségnyújtás és békeműveletek. A harmadik mezőben a Spruance admirális parancsnoksága alatt álló erőt szimbolizálja: a haditengerészeti repülőszárny a midway-i csatában nagy szerepet játszó csapásmérő repülőgépeket, a félbetört vörös korong Japán vereségét, míg az öt vörös villám a Spruance parancsnoksága alá rendelt 5. Flottát, amely a legnagyobb haditengerészeti flotta volt a második világháború során. A negyedik mezőben található a Fülöp-szigetek nyolcágú napja, amely az admirális nagyköveti idejét (1952-1955) szimbolilzálja.
Pajzstartó
Fehér, ovális mezőn, arany fonattal és kék mezővel körülvéve
Jelmondat
Launch the Attack. Spruance admirális 1942. június 4-én ezzel az egyszerű paranccsal ("Indítsátok meg a támadást") adott parancsot a midway-i csata megkezdésére, amely végül a japán flotta vereségével végződött. A szalag kék és arany színű (a haditengerészet színei), hátoldala bíbor (tengerészgyalogság).
Egyéb elemek
A pajzs felső részén egy szélrózsát formázó iránytű található, közepén egy hajóval. A szélrózsa 16 csúcsa a Task Force 16-ra emlékeztet – ez volt Spruance admirális flottájának megnevezése a midway-i csata során. Az alsó részen található 5 vörös kör a csata alatt elsüllyesztett japán hajókra emlékeztet (négy anyahajó, egy cirkáló), míg a felső részen található négy arany csillag.
Ez a szócikk részben vagy egészben az USS Spruance (DDG-111) című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.