Ronnie O'Sullivan, winnaar van het WK snooker 2013
Het World Snooker Championship 2013 vond plaats tussen 20 april en 6 mei 2013 in het Crucible Theatre in Sheffield, Engeland. Ronnie O'Sullivan, die ook titelverdediger was, won het toernooi.
De nummers 2 en 3 van de plaatsingslijst verloren relatief vroeg in het toernooi. Neil Robertson (seed #3) verloor in de eerste ronde en Mark Selby (seed #2) verloor in de tweede ronde.
De finale vond plaats op 5 en 6 mei. De Nederlander Jan Verhaas was er scheidsrechter. In de Engelse confrontatie won titelverdediger Ronnie O'Sullivan met 18-12 van zijn concurrent Barry Hawkins en werd voor de vijfde keer wereldkampioen. O'Sullivan ging na de eerste sessie met 5-3 pauzeren. Hawkins kwam daarna één keer gelijk (7-7), maar verder stond O'Sullivan gedurende de hele partij voor.
O'Sullivan bracht tijdens het World Snooker Championship 2013 zijn totale aantal 100+ breaks (centuries) gemaakt in het Crucible Theatre op 131. Daarmee verbrak hij het record van Stephen Hendry, die er gedurende zijn carrière 127 maakte in het Crucible Theatre.
In de finale maakten O'Sullivan en Hawkins samen acht centuries, een evenaring van het record dat Stephen Hendry en Peter Ebdon vestigden in de finale van het WSC 2002.
Door de titel opnieuw te winnen was O'Sullivan de eerste die met succes zijn wereldtitel verdedigde sinds Stephen Hendry in 1996.
O'Sullivan was 37 jaar toen hij het WSC 2013 won en daarmee de oudste wereldkampioen snooker sinds de destijds 45-jarige Ray Reardon in 1978.