Sigalit Landau (ur. 1969 w Jerozolimie) – izraelska artystka zajmująca się sztuką multimedialną, performance, rzeźbą, grafiką, wideo, instalacją, ready-made.
W 1993 roku, będąc na 4 roku studiów w Bezazel Academy of Fine Arts w Jerozolimie, wyjechała w ramach wymiany studenckiej na jeden semestr do Cooper Union School of Art and Design w Nowym Jorku. W 1994 roku ukończyła Bezazel Academy w Jerozolimie[1].
W swojej twórczości kwestionuje istnienie granicy między życiem a sztuką. Jej prace posiadają znaczenia symboliczne. Landau nawiązuje do kwestii społecznych, używając jako medium video performance ukazującego masochistyczne postawy. Bardzo często wykorzystuje w swoich pracach własne ciało, stawia tym samym pytanie o swoją tożsamość. Częstym miejscem akcji wielu jej filmów staje się Morze Martwe, które przez swoją wieloznaczność tworzy dodatkową symbolikę jej prac[2].
W 1997 roku uczestniczyła w Documenta’97 w Kassel. Reprezentowała pawilon narodowy Izraela na 47. Biennale w Wenecji.
Żyje i tworzy w Tel Awiwie. Jej prace znajdują się między innymi w zbiorach Centrum Pompidou, Israel Museum w Jerozolimie, Tel Aviv Museum of Art oraz w nowojorskim The Jewish Museum.