TuneIn

TuneIn
Logo TuneIn
Logo programu
Ilustracja
TuneIn na terminalu Blackberry
Autor Bill Moore
Pierwsze wydanie 2002
System operacyjny Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Firefox OS, Blackberry
Rodzaj serwis streamingowy
Licencja zamknięte oprogramowanie
Strona internetowa

TuneIn – serwis streamingowy umożliwiający słuchanie radia.

Charakterystyka

[edytuj | edytuj kod]

Firmę stworzył w 2002 roku Bill Moore jako RadioTime w Dallas w Teksasie[1]. W 2019 roku TuneIn umożliwiał słuchanie ponad 100 tysięcy stacji radiowych z całego świata zarówno w częstotliwościach AM, FM, HD, LP jak i formacie cyfrowym oraz kanałów radiowych istniejących jedynie w sieci. Program katalogował również ponad cztery miliony podcastów. Użytkownicy mogą słuchać radia z całego świata przez stronę internetową i mobilną aplikację. Rejestracja nie jest konieczna. Po jej dokonaniu można grupować ulubione stacje i mieć do nich dostęp na różnych urządzeniach po ich sparowaniu z TuneIn[2].

TuneIn Pro

[edytuj | edytuj kod]

W 2015 roku uruchomiono płatną wersje serwisu, która oprócz braku banerów reklamowych umożliwia dostęp do treści sportowych z MLB, NFL, NBA, płatnych serwisów informacyjnych MSNBC i Al Jazeery[3].

Słuchalność

[edytuj | edytuj kod]

Według danych z 2019 roku TuneIn miał 75 milionów aktywnych użytkowników[1].

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. a b TuneIn launches a discounted audio subscription for Alexa owners and Prime members [online], TechCrunch [dostęp 2020-03-02] (ang.).
  2. Janko Roettgers, Janko Roettgers, TuneIn Introduces Paid Tier With MLB Matches, Audio Books to Take On Satellite Radio [online], Variety, 25 sierpnia 2015 [dostęp 2020-03-02] (ang.).
  3. TuneIn Launches TuneIn Premium With Ad-Free Radio, Audiobooks, MLB Games [online], TechCrunch [dostęp 2020-03-02] (ang.).

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]