Ліхтентальська алея

Ліхтентальська алея
Зображення
Названо на честь Lichtentald
Країна  Німеччина
Адміністративна одиниця Баден-Баден
Статус спадщини пам'ятка культури[d]
Описано за адресою en.stadtwiki-baden-baden.de/wiki/Lichtentaler_Allee/(англ.)
Мапа
CMNS: Ліхтентальська алея у Вікісховищі

48°45′35″ пн. ш. 8°14′19″ сх. д. / 48.7597° пн. ш. 8.23871° сх. д. / 48.7597; 8.23871

Ліхтентальська алея (нім. Lichtentaler Allee) — вулиця завдовжки 2,3 км, що прямує через паркову зону в центрі міста Баден-Баден. Стала відома в XIX столітті як набережна для іменитих гостей фешенебельного курортного міста, яке тоді називали «літньою столицею Європи».

Огляд

[ред. | ред. код]

Алея веде від Гетеплац на лівому березі Ос вгору за течією до Клостерплац в районі Ліхтенталь[de]. Згідно з легендою, яка передається в письмовій формі з початку XIX століття, оригінальна алея від Ліхтентальського монастиря[de] до міського ринку нібито була закладена як дубова алея в 1655 році баденським камергером Моріцом фон Лассолає. У 1850-1870 рр. її було перетворено на великий ландшафтний парк за ініціативи орендаря казино Беназета. Понад 300 різних місцевих і екзотичних дерев і рослин, таких як липи, каштани , дуби, платани, вільхи, гінкго, сріблясті клени, магнолії та азалії , було висаджено вздовж стежки. Парк оточений елегантними віллами та розкішними готелями. Кілька ошатних пішохідних мостиків із кованого заліза перетинають Ос.

Алея лише обмежено доступна для руху транспортних засобів і має додаткові пішохідні доріжки на довгих дистанціях. Алеєю пропонуються прогулянки на екіпажі . Частина алеї з квітня 2018 року є веломаршрутом. [1]

Маршрут

[ред. | ред. код]

Відразу за Гетеплац, знаходиться театр, побудований у стилі необароко. За кілька метрів далі знаходиться культурний центр LA8 з шаховим центром і Музеєм мистецтва і техніки XIX століття[de], колишньою штаб-квартирою Міжнародного клубу, а потім Державною картинною галереєю, побудованою на невеликому пагорбі. Навпроти Кунстгалле та розташованого поруч музею Фрідера Бурди[de] міст через Ос веде до Августаплац. Інший міст прямує до конгрес-центру. Трохи далі на іншому боці річки знаходиться всесвітньо відомий «Brenners Park-Hotel & Spa[de]» у власному парку. Далі алея прямує через Бертольдштрассе до Бертольдбада та місцем колишнього невеликого поля для гольфу.

Потім прямує вздовж тенісних кортів до Йозефіненбрюкке, який з’єднується з Геннеранлаге[de]. Наступний міст веде прямо на Людвіг-Вільгельм-штрассе, а інший, приватний міст, веде до «Parkresidenz Bellevue», ще одного колишнього розкішного готелю. Праворуч розташовано парк вілли Шрівер з сучасними творами мистецтва Через Ланцюговий міст, на іншому березі Оз, розташовано будиночок пастуха та монастирська галявина, а трохи далі палац Бірон.

Далі розташовано сад жоржин, у кінці якого знаходиться садовий павільйон Bénazet. Тут встановлені бюсти Клари Шуман, Йоганнеса Брамса і Роберта Штольца. Остання помітна будівля, знову ж таки на іншому боці Осу, є колишній готель «Bären». Кінець алеї – Монастирська площа.

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Bernd Weigel: Die Lichtentaler Allee. Denkmal der Gartenkunst in Baden-Baden. Aquensis, Baden-Baden 2005, ISBN 3-937978-15-1.
  • Bernd Weigel: Parkführer Baden-Baden. Die Gärten und Kuranlagen im Oostal. Stadtverwaltung Baden-Baden – Gartenamt, Baden-Baden 2001.

Посилання

[ред. | ред. код]