Сучасний пірсинг використовує різноманітний набір матеріалів. Деякі можуть викликати алергічну реакцію або відторгнення. В країнах, які входять в ЄС, діють правові норми, що визначають ряд матеріалів, які можуть бути використані для виготовлення пірсингу.
Прикраси з будь-якого металу повинні бути добре відполіровані. Поверхня, що контактує з проколом, повинна бути абсолютно гладкою і не повинна мати ніяких сторонніх елементів, зокрема — пробірного клейма.
Прикраси з срібла не можна встановлювати в свіжі проколи, місця з сильним потовиділенням, воно не повинно контактувати зі слизовими оболонками (ніс, язик і т. д.).
Срібло при контакті з біологічними рідинами починає окислюватися, що може привести до знебарвлення шкіри навколо проколу, алергії і отруєння.
Вироби з срібла — одна з найчастіших причин виникнення алергії на нікель, так як він міститься в деяких сплавах.
Використання золотих прикрас з домішками нікелю і пробою нижче ніж 14 карат не рекомендується.
Прикраси високої якості виробляють лише з паладіевого золота 14 або 18 карат. Найбільш поширена проба для прикрас — 14 карат (584 проба). Стійка структура і легкоплавкость дозволяють виготовляти вироби в найрізноманітніших формах. Великі прикраси з проби 18 карат (750 проба) роблять рідко, так як після тривалого носіння вони можуть деформуватися.
Для первинного пірсингу можна використовувати тільки паладієве золото.
При належній обробці скло може бути дуже зручним матеріалом для пірсингу. Воно жорстке та безпечне для організму. Зі скла роблять тунелі, плаги, спіралі, прикраси для септума.
Політетрафторетилен або тефлон — легкий, гнучкий, безпечний для людини, немагнітний матеріал. Випускається у вигляді штанг, плаг. Може використовуватися для первинного пірсингу.
Органічне скло, інша назва акрил, часто використовують для розтягування проколів, оскільки воно дуже гладке. Не рекомендується довго носити прикраси з акрилу, так як полімер може викликати алергію. Матеріал інертний і підходить для пірсингу, але через неможливість обробити його в автоклаві, не використовується для первинного пірсингу.
Пластикові гіпоалергенні прикраси, трохи твердіше тефлону. Випускається у вигляді штанг, лабрета, бананів, підков. Можна автоклавувати і використовувати для первинного пірсингу.
Полімерна глина або пластика — матеріал для ліплення, що застигає на повітрі або при нагріванні. З пластики часто роблять кульки, тунелі, плаги і спіралі ручної роботи. Цей матеріал не можна обробляти в автоклаві.
Зазвичай з дорогоцінного каміння роблять вставки для прикрас. Деякі камені, при безпосередньому контакті зі шкірою, можуть негативно впливати на організм, так як містять токсичні матеріали.
Дерево найчастіше використовується в Плага і тунелях, особливо у виробах ручної роботи. Воно добре тримає тепло і дуже легке. Оскільки дерево має пористу структуру — його не можна повністю стерилізувати, тому контакт з незагоєними ділянками не рекомендується.