Непряме впорскування в двигуні внутрішнього згоряння — це впорскування палива, при якому паливо не впорскується безпосередньо в камеру згоряння.
Бензинові двигуни, обладнані системами непрямого вприскування, де паливний інжектор подає паливо в певний момент перед впускним клапаном, здебільшого втратили перевагу прямого впорскування. Однак певні виробники, такі як Volkswagen, Toyota і Ford, розробили систему «подвійного вприскування», поєднуючи прямі інжектори з портовими (непрямими) інжекторами, поєднуючи переваги обох типів упорскування палива. Пряме впорскування дозволяє точно дозувати паливо в камеру згоряння під високим тиском, що може призвести до більшої потужності та економії палива. Проблема з прямим упорскуванням полягає в тому, що воно зазвичай призводить до більшої кількості твердих частинок, а оскільки паливо більше не контактує з впускними клапанами, з часом на впускних клапанах може накопичуватися вуглець. Додавання непрямого впорскування зберігає розбризкування палива на впускних клапанах, зменшуючи або усуваючи накопичення вуглецю на впускних клапанах, а в умовах низького навантаження непряме впорскування забезпечує краще змішування палива та повітря. Ця система в основному використовується в дорожчих моделях через додаткову вартість і складність.
Впорскування через порт означає розпилення палива на задню частину впускного клапана, що прискорює його випаровування[1].
Дизельний двигун із непрямим впорскуванням подає паливо в камеру поза камерою згоряння, або передкамеру, або камеру вихрового типу, де починається згоряння, а потім поширюється в основну камеру згоряння. Попередня камера ретельно сконструйована для забезпечення адекватного змішування розпиленого палива з нагрітим стисненням повітрям.
Перевага бензинових двигунів з непрямим уприскуванням порівняно з бензиновими двигунами з прямим уприскуванням полягає в тому, що відкладення на впускних клапанах із системи вентиляції картера вимиваються паливом[2]. Двигуни з непрямим уприскуванням також мають тенденцію виробляти меншу кількість твердих частинок порівняно з двигунами з прямим уприскуванням, оскільки паливо та повітря змішуються більш рівномірно.
Метою розділеної камери згоряння є прискорення процесу згоряння та збільшення вихідної потужності шляхом збільшення обертів двигуна[3]. Додавання форкамери збільшує втрати тепла в систему охолодження і тим самим знижує ефективність двигуна. Для запуску двигуна потрібні свічки розжарювання. У системі непрямого впорскування повітря рухається швидко, змішуючи паливо та повітря. Це спрощує конструкцію двигуна (корпус поршня, головка, клапани, інжектор, форкамера тощо) і дозволяє використовувати конструкції з меншими допусками, простіші у виготовленні та надійніші. Пряме вприскування, навпаки, використовує повітря, що повільно рухається, і паливо, що швидко рухається; як конструкція, так і виробництво інжекторів складніше. Оптимізація повітряного потоку в циліндрі набагато складніша, ніж проєктування форкамери. Існує набагато більше інтеграції між конструкцією інжектора та двигуна. Саме з цієї причини майже всі дизельні двигуни автомобілів мали систему непрямого впорскування, доки доступність потужних систем моделювання CFD не зробила впровадження прямого впорскування практичним.[джерело?]
Вихрові камери являють собою сферичні порожнини, розташовані в голівці блоку циліндрів і відокремлені від циліндра двигуна тангенціальним горлом. Близько 50% повітря надходить у вихрову камеру під час такту стиснення двигуна, створюючи завихрення[4]. Після згоряння продукти повертаються через ту саму горловину до головного циліндра зі значно вищою швидкістю, тому більше тепла втрачається до стінок каналу. Цей тип камери знаходить застосування в двигунах, у яких контроль над паливом і стабільність двигуна важливіші за економію палива. Їх також називають камерами Рікардо, названими на честь винахідника сера Гаррі Рікардо[5][6].
Ця камера розташована в головці блоку циліндрів і з'єднана з циліндром двигуна невеликими отворами. Він займає 40% від загального об'єму циліндра. Під час такту стиснення повітря з головного циліндра надходить у камеру попереднього згоряння. У цей момент паливо впорскується в передкамеру і починається горіння. Тиск зростає, і краплі палива витісняються через невеликі отвори в головний циліндр, в результаті чого паливо і повітря змішуються дуже добре. Основна частина згоряння фактично відбувається в головному циліндрі. Цей тип камери згоряння може працювати з кількома видами палива, оскільки температура попередньої камери випаровує паливо до того, як відбудеться основне згоряння. [7]
Повітряна камера являє собою невелику циліндричну камеру з отвором на одному кінці. Він встановлений більш-менш співвісно з інжектором, причому зазначена вісь паралельна головці поршня, при цьому інжектор працює через невелику порожнину, яка відкрита до циліндра в отвір у кінці повітряного елемента. Повітряна камера встановлена так, щоб мінімізувати тепловий контакт з масою голови. Використовується штифтовий інжектор з вузьким малюнком розпилення. У верхній мертвій точці (ВМТ) більша частина маси заряду міститься в порожнині та повітряній камері.
Коли інжектор спрацьовує, струмінь палива потрапляє в повітряну камеру і запалюється. Це призводить до того, що струмінь полум’я повертається з повітряної камери прямо в струмінь палива, що все ще виходить з інжектора. Тепло і турбулентність забезпечують чудові властивості випаровування та змішування палива. Крім того, оскільки більша частина згоряння відбувається поза повітряною коміркою в порожнині, яка безпосередньо сполучається з циліндром, відбувається менша втрата тепла, пов’язана з перенесенням горючого заряду в циліндр.
Камери повітряних камер зазвичай називають повітряними камерами Lanova[8]. Система згоряння Lanova була розроблена компанією Lanova, яка була заснована в 1929 році Францем Лангом, Готхардом Веліхом і Альбертом Веліхом[9].
У США систему Lanova використовувала компанія Mack Trucks. Прикладом є дизельний двигун Mack-Lanova ED, встановлений на вантажівку Mack NR.
{{cite book}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)