Пахикормус

Пахикормус
Час існування: юрський період 185–182 млн р. т.

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Кісткові ганоїди (Holostei)
Ряд: Pachycormiformes
Родина: Пахикорміди (Pachycormidae)
Рід: Пахикормус (Pachycormus)
Agassiz, 1833
Види

Дивитись текст

Посилання
Вікісховище: Pachycormus (fish)
Віківиди: Pachycormus
Fossilworks: 35277

Пахикормус (Pachycormus, з грец. букв. «товста колода»[1]) — викопний рід морських кісткових риб родини пахикормід (Pachycormidae). Існував у юрському періоді (180 млн років тому). Скам'янілі рештки представників роду знайдені у Європі (Франції, Німеччині, Англії, Італії, Люксембурзі та Бельгії).

Художня реконструкція зовнішнього вигляду

Ця риба була середньо-велика за розміром і іноді могла перевищувати один метр завдовжки. Тіло, схоже на тіло тунця, було гідродинамічним і оснащене довгими серпоподібними грудними плавцями, як і всі його близькі родичі. Хвостовий плавець мав форму півмісяця і глибоко роздвоєний. Черевні плавці були відсутні, а спинний і анальний сильно редуковані. Тіло було вкрите дрібною лускою, що містить ганоїн. Череп був оснащений коротким рострумом (ростродерметмоїдна кістка) з зубами; однак, на відміну від інших пахикормід, ця кістка не була особливо розвиненою, а зуби були дрібними. Біля основи хвостового плавця була сильно розвинена гемальна колючка трикутної форми, яка, ймовірно, призначена для підтримки потужних хвостових м'язів.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Через щільний єдиний зубний ряд і голчасті дрібні зуби припускають, що Pachycormus харчувався рибою. Головоногі молюски також були частиною його раціону. Потужний хвостовий плавець гомоцеркального типу дозволяв рибі швидко плавати в глибокій воді.

  • Pachycormus acutirostris (Agassiz, 1844)
  • Pachycormus bollensis (Quenstedt, 1858)
  • Pachycormus curtus (Agassiz, 1843)
  • Pachycormus elongatus (Sauvage, 1875)
  • Pachycormus intermedius (Agassiz, 1844)
  • Pachycormus macropterus (De Blainville, 1818)

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Roberts, George (1839). An etymological and explanatory dictionary of the terms and language of geology (English) . London: Longman, Orme, Brown, Green, & Longmans. с. 129. Процитовано 31 грудня 2021.