Психологі́чна дра́ма — це піджанр драми, який приділяє увагу психологічним елементам[1]. Він часто збігається з іншими жанрами, такими як кримінал[en], фентезі, чорна комедія та наукова фантастика, а також він тісно пов'язаний з психологічним горором і психологічним трилером. Психологічні драми використовують тропи цих жанрів, щоб зосередити увагу на стані людини та психологічних ефектах, зазвичай у зрілому та серйозному тоні.
Психологічні драми досліджують такі тематичні елементи, як покинутість[en], проблеми дорослішання[en], заперечення, інвалідність, дисфункціональні відносини[en], людську сексуальність, психічні розлади, перепади настрою, дивну поведінку, ПТСР, психологічне насильство, соціальні проблеми та інші серйозні суспільні питання, які висвітлюються за допомогою персонажів.
Відмінність «драми» від «психологічної драми» полягає в тому, що в останній сценарій більше зосереджений на психологічному характері героїв і загалом на екзистенціалізмі, а не на самому контексті наративу. Отже, кінець не обов'язково трагічний: головний герой може сумніватися в собі й іноді долати свої інтимні проблеми. Можна дуже чітко відрізнити психологічну драму від драматичної комедії, оскільки в ній немає місця (або дуже мало) гумору.[2]
Це незавершена стаття про кінематограф. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |