Темноріг

Темноріг
Phaeoceros laevis (L.) Prosk.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Квіткорогофіти (Anthocerotophyta)
Клас: Антоцеротопсиди (Anthocerotopsida)
Порядок: Notothyladales
Родина: Notothyladaceae
Рід: Темноріг (Phaeoceros)
Prosk.
Види

Phaeoceros bulbiculosus (Brot.) Prosk.
Phaeoceros dichotomus
Phaeoceros evanidus
Phaeoceros hallii (Austin) Prosk.
Phaeoceros laevis (L.) Prosk.
Phaeoceros laevis subsp. carolinianus (Michx.) Prosk.
Phaeoceros mohrii (Austin) Hässel
Phaeoceros novazealandicus
Phaeoceros pearsonii (M. Howe) Prosk.
Phaeoceros striatisporus J. Haseg.
Phaeoceros tjipanasanus

Вікісховище: Phaeoceros

Темноріг (Phaeoceros) — рід мохів родини Notothyladaceae. За своїм поширенням рід є глобальним. Його назва означає «жовтий ріг» і стосується характерних жовтих спор, які рослини утворюють у спорофіті у формі рогу. Рід Phaeoceros вперше був визнаний в 1951 році Йоганнесом Максом Проскауером. Типовий вид — Phaeoceros laevis. Рід вирізняється наявністю жовтих спор, іншою структурою хлоропластів, відносно меншою витонченістю талому порівняно з Anthoceros і відносною відсутністю внутрішніх порожнин у Phaeoceros.

Жовтий колір спор — найлегший спосіб відрізнити Phaeoceros від звичайного роду Anthoceros, який виробляє спори від темно-коричневого до чорного кольору. Phaeoceros часто плутають з Anthoceros, і висушені рослини особливо важко відрізнити, але два роди завжди можна розпізнати, коли вони плідні та зрілі, за спорами. У стерильному стані відмітною характеристикою є відсутність лакун (розривів усередині тканини) у таломі, які у Anthoceros великі та численні[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Howe, Marshall A. (1899). The Hepaticae and Anthocerotes of California. Columbia University. с. 16. Процитовано 22 квітня 2011.

Джерела

[ред. | ред. код]