1636: Опера диявола

1636: Опера диявола
англ. 1636: The Devil's Opera
Формароман
АвторЕрік Флінт і David Carricod
Моваанглійська
Опубліковано1 жовтня 2013
Країна США
ВидавництвоBaen Books
Художник обкладинкиТомас Кідд
Цикл1932 (серія)

«1636: Опера диявола» (англ. 1636: The Devil's Opera) — окремий роман із серії альтернативної історії «1632» з незначними збігами персонажів[1]. Опублікована 1 жовтня 2013 року, книга написана Девідом Карріко та Еріком Флінтом. Це напівдетективний роман, дія якого відбувається у зростаючому індустріальному місті, і є продовженням двох серій історій, які Девід Карріко спочатку написав в електронних версіях Grantville Gazette, які були опубліковані[2] у кількох випусках, а пізніше зібрані в компіляції «1635: Музика та вбивство», одна серія про кримінальне розслідування та боротьбу зі злочинністю та інший серіал про музику та соціальну революцію.

Роман починається з того, що новий герой знаходить тіло, яке плаває в річці, але все не так просто, як здається на перший погляд, оскільки починає траплятися все більше нерозкритих злочинів. Згодом до розслідування залучаються детективи Байрон Чіске та Ґоттільф Гох з новоствореної Магдебурзької поліції, колишньої міської варти. Вперше ці два персонажі з'являються в оповіданні «Не такий вже й сліпий», яке було опубліковане в десятому номері Grantville Gazette. Деякі зі злочинців, які беруть участь у цьому романі, також з'явилися в цих серіях.

Інша основна сюжетна лінія розповідає про музиканта Марлу Ліндер та її чоловіка Франца Сильвестра і про те, як вони використовували музику, щоб мотивувати простих людей протистояти консервативним силам, які намагалися захопити владу і повернути світ до середньовічного способу ведення справ після того, як імператор був недієздатним під час битви. Вперше ці два персонажі були представлені в оповіданні «Звуки музики», яке було опубліковане в третьому номері Grantville Gazette.

Літературне значення та відгуки

[ред. | ред. код]

Рецензент Booklist написав, що книга є «ще однією захоплюючою альтернативною історією від майстра жанру». Однак він попереджає читачів, що «знайомство з попередніми оповіданнями якщо не є обов'язковим, то принаймні настійно рекомендується». Рецензент для SFRevu написав: «Це пізніша книга в усталеному світі і не є найкращою точкою для входу»[3]. Марк Лардас з газети Galveston Daily News назвав це «старою поліцейською таємницею, дія якої відбувається в Німеччині XVII століття»[4]. Дві окремі рецензії були опубліковані в Midwest Book Review. Один рецензент назвав книгу «потужною та стрімкою історією»[5], тоді як інший назвав її «захоплюючою здебільшого стриманою історією»[6]. Рецензент Fistful of Wits захоплювався «темпом і розв'язкою» роману[7].

«1636: Диявольська опера» ледь не потрапила до списку бестселерів у твердій обкладинці журналу Locus 2014 року, але показала себе досить добре, щоб посісти друге місце[8].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Uchronia: The Assiti Shards (1632) Series. www.uchronia.net.
  2. Carrico, David (13 грудня 2011). Bibliography. David Carrico Fiction.
  3. Lawhorn, Bill (1 October 2013). 1636: The Devil's Opera (Ring of Fire). SFRevu.
  4. Lardas, Mark (20 жовтня 2013). 'Devil's Opera' is strong addition to fun series. Galveston Daily News.
  5. The Bookwatch. Midwest Book Review. Т. 8, № 12. December 2013.
  6. MBR Bookwatch. Midwest Book Review. Т. 12, № 12. December 2013.
  7. White, Henry (23 вересня 2013). 1636: The Devil's Opera, by David Carrico and Eric Flint. Fistful of Wits.
  8. Locus Bestsellers, January 2014. Locus. January 2014.

Посилання

[ред. | ред. код]