Acer latahense

Acer latahense
Період існування: пізній еоцен 38–34 млн р. т.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Сапіндоцвіті (Sapindales)
Родина: Сапіндові (Sapindaceae)
Рід: Клен (Acer)
Секція: Acer sect. Macrantha
Вид:
A. latahense
Біноміальна назва
Acer latahense
Wolfe & Tanai, 1987

Acer latahense — це вимерлий вид клена, описаний із серії ізольованих викопних листків. Вид відомий з найпізніших відкладень раннього та середнього міоцену, відкритих у штатах Орегон і Вашингтон, США. Це один із кількох вимерлих видів із секції Macrantha[1].

Листки Acer latahense мають просту структуру з ідеально актинодромною структурою жилок, у яких первинні жилки починаються біля основи листової пластинки та йдуть до краю. Листки трилопатеві, бічні частки становлять приблизно одну третину довжини середньої частки. Листя має три або п'ять первинних жилок і приблизно 3.5–10 сантиметрів у довжину та 2.0–8.0 сантиметрів у ширину. Морфологія A. latahense передбачає розміщення в секції Acer Macrantha. Це базується на загальній структурі жилок і малих зубах однакового розміру та структурі жилок[1]. Комбінація ознак морфології листя найбільш схожа на живий вид клена Acer rufinerve, який зазвичай називають червонолистним або кленом Хонсю. A. latahense відрізняється меншою кількістю зубців, які мають тенденцію бути більш тупими, і структуруванням структури третинних жилок. Вимерлий вид Acer palaeorufinerve також помітно схожий на A. latahense, але має ширшу медіальну частку. Вулф і Танай припускають, що A latahense може бути нащадком A. palaeorufinerve[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Wolfe, J.A.; Tanai, T. (1987). Systematics, Phylogeny, and Distribution of Acer (maples) in the Cenozoic of Western North America. Journal of the Faculty of Science, Hokkaido University. Series 4, Geology and Mineralogy. 22 (1): 23, 74, 75, 240, & plate 4. Архів оригіналу за 22 грудня 2022. Процитовано 19 серпня 2022. [Архівовано 2022-12-22 у Wayback Machine.]