Acer palaeorufinerve

Acer palaeorufinerve
Період існування: міоценпліоцен
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Сапіндоцвіті (Sapindales)
Родина: Сапіндові (Sapindaceae)
Рід: Клен (Acer)
Секція: Acer sect. Macrantha
Вид:
A. palaeorufinerve
Біноміальна назва
Acer palaeorufinerve
Tanai & Onoe

Acer palaeorufinerve — це вимерлий вид клена, описаний із серії ізольованих викопних самарів і листя. Вид був описаний від міоцену до пліоцену у викопних скам’янілостях, знайдених у Японії, і відомий із корейських скам’янілостей і міоценових відкладень, відкритих у штаті Аляска, США. Це один із кількох вимерлих видів, які живуть у секції Macrantha[1].

Листки A. palaeorufinerve мають просту структуру з пальчатою актинодромною структурою жилок, у яких первинні жилки починаються біля основи листової пластинки та виходять до краю. Листки 3 чи 5 лопатеві зі співвідношенням довжини до ширини 1:2, що дає загальний п'ятикутний контур. Листки мають три або п'ять первинних жилок, і, за оцінками, принаймні один зразок мав 7.2 сантиметра в довжину і 6.0 сантиметра в ширину в загальних розмірах. Самари A. palaeorufinerve мають асиметрично сплощений горішок і високий кут прикріплення. Морфологія A. palaeorufinerve передбачає розміщення в відділі Acer Macrantha. Це засновано на загальній формі листя та довгій загостреній формі кінчиків часток[1]. Відзначено, що комбінація морфологічних ознак найбільш схожа на листя живого виду клена Acer rufinerve, який зазвичай називають червонолистним або кленом Хонсю[2]. Викопний вид A. latahense зі штату Вашингтон і Орегон відрізняється від A. palaeorufinerve вужчою медіальною часткою[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Wolfe, J.A.; Tanai, T. (1987). Systematics, Phylogeny, and Distribution of Acer (maples) in the Cenozoic of Western North America. Journal of the Faculty of Science, Hokkaido University. Series 4, Geology and Mineralogy. 22 (1): 23, 74, 75, 240, & plate 4. Архів оригіналу за 22 грудня 2022. Процитовано 19 серпня 2022. [Архівовано 2022-12-22 у Wayback Machine.]
  2. Yabe, A. (2008). Plant megafossil assemblage from the Lower Miocene Ito-o Formation, Fukui Prefecture, Central Japan (PDF). Memoir of the Fukui Prefectural Dinosaur Museum. 7: 1—24.