Alien Shooter

Alien Shooter
Обкладинка відеогри для Німеччини
РозробникSigma Team
ВидавецьSigma Team
Дистриб'юторSteam, Good Old Games[1], Google Play, App Store і PlayStation Store Редагувати інформацію у Вікіданих
Жанр(и)шутер від третьої особи
ПлатформаWindows, iOS, Android, PlayStation Vita, PlayStation 4, PlayStation 3
Дата випуску14 вересня 2003
Режим гриоднокористувацький
Моваанглійська[2] і російська[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Технічні деталі
Носійцифрова дистрибуція і цифрове завантаження[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
Наступна граTheseus – Return of the Herod Редагувати інформацію у Вікіданих
Офіційний сайт Редагувати інформацію у Вікіданих

Alien Shooter — аркадна відеогра, шутер від третьої особи в ізометричній перспективі, розроблений і виданий російською компанією Sigma Team у 2003 році для Windows. У 2013 була портована на Android і iOS, у 2015 — на PlayStation Vita, а в 2016 — на PlayStation 3 і PlayStation 4.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]
Десантник в бою з ворогами

Гравець керує десантником, що подорожує ігровими рівнями, знищуючи численних ворогів шляхом стрілянини. Періодично необхідно виконати так завдання як закласти вибухівку, полагодити електропостачання тощо. Персонаж гравця володіє параметрами: запасом здоров'я, силою, швидкістю і влучністю. Він здатний нести броню, кілька видів зброї та боєприпаси до неї. Максимальний обсяг боєприпасів залежить від сили персонажа. У грі передбачено два режими — сюжетна кампанія з 10-и рівнів та і режим виживання, де гравцеві належить якомога довше вижити на єдиному рівні.

На початку гравець може обрати стать десантника, при цьому чоловік витриваліший і сильніший, але повільний і менш влучний, жінка навпаки швидка і влучна, але менш витривала та сильна. Рівні переважно складаються з кімнат і коридорів, наповнених чудовиськами. Вороги представлені істотами кількох видів, урізноманітнених забарвленням: зелені — звичайні, жовті — витривалі, червоні — швидкі, а сині — дуже витривалі та швидкі. За знищення ворогів нараховуються очки, а також з чудовиськ інколи випадають гроші, боєприпаси, броня та аптечки. Крім того корисні предмети можна отримати, розстрілюючи ящики, або просто в кімнатах. За отримані гроші перед кожним наступним рівнем купуються озброєння, боєприпаси та спорядження, таке як аптечки, ліхтарик, броня, прилад нічного бачення, дрон-помічник, імплантати, котрі підвищують характеристики персонажа і додаткові життя. Унікальний предмет, який неможливо купити — захисна сфера, котра на кілька секунд огортає бійця непробивним силовим полем. Деякі предмети оточення руйновані, наприклад, підірвавши газовий балон, можна знищити групу ворогів або пробити прохід до сховку з аптечками. На вибір гравця, можна обрати в налаштуваннях колір крові ворогів — червоний або зелений.

У режимі виживання десантник перебуває на рівні, де постійно з'являються вороги. З них випадають зброя, боєприпаси, броня, аптечки та інше спорядження.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Десантник прибуває до лабораторії корпорації «М. А.Г. М.А.», де стався невідомий інцидент. Підірвавши газові балони, він пробирається всередину, де виявляє мертвих охоронців. Невдовзі десантник стикається з численними чудовиськами, що вилазять з тріщин у стінах. Розшукавши динаміт, він завалює тріщини та просувається вглиб лабораторії. З часом боєць зустрічає нові види чудовиськ і виявляє хімікати, які змушують їх мутувати. Спускаючись усе глибше, він бачить клонувальні станції та озброєних чудовиськ, які захопили контроль над лабораторією. Йому вдається знищити телепорти, якими істоти переносяться з нижніх рівнів лабораторії, після чого знайти місце, де істот було створено. Знищивши його, десантник усуває тим самим загрозу. Проте одна особина вибирається на поверхню і тікає.

Доповнення

[ред. | ред. код]
  • Alien Shooter: Fight for Life — видане в 2004 році, продовжує гру 5-ма рівнями та сюжетом по пошуки зразка вірусу, здатного вбити чудовиськ «М. А.Г. М.А.», які поширюються по світу.
  • Alien Shooter: The Experiment — видане в 2005 році, містить 5 нових рівнів, нові елементи оточення, музику та ворогів. Сюжет присвячений боротьбі з істотами, які були призначені знищити творінь «М. А.Г. М.А.», але потрапили під їх контроль.
  • Theseus — Return of the Hero — видане в 2005 році самостійне доповнення, присвячене боротьбі з чудовиськами в окремому місті. В доповненні наявні нові вороги.

Перевидання

[ред. | ред. код]
  • Alien Shooter: Revisited — перевидання гри, засноване на рушієві Alien Shooter 2, видане 15 квітня 2009 року. Має покращену графіку, вдосконалений інтерфейс, додаткових персонажів та розширений режим виживання[3].

Оцінки й відгуки

[ред. | ред. код]

GameSpot гру було оцінено в 6,4 бали з 10 із зауваженням, що Alien Shooter має дуже активні перестрілки і підходящий саундтрек, проте переміщення персонажа незграбне, більшості зброї не вистачає забійності, а ізометрична перспектива швидше заважає, ніж робить гру простішою[4].

Absolute Games високо оцінили простий захопливий геймплей і достатню тривалість гри, в той же час відмітили не завжди якісну графіку, спірні RPG-елементи і нав'язування застосування певної зброї[5].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Good Old Games — 2008.
  2. а б Steam — 2003.
  3. Alien Shooter: Revisited в Steam. store.steampowered.com (рос.). Архів оригіналу за 12 вересня 2019. Процитовано 16 березня 2019.
  4. Gerstmann, Jeff (21 вересня 2006). Alien Shooter Review. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 12 вересня 2014. Процитовано 17 березня 2019.
  5. Alien Shooter: Начало вторжения (Alien Shooter) - рецензия и обзор на игру на AG.ru. www.ag.ru. Архів оригіналу за 19 березня 2019. Процитовано 17 березня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]