Betula fruticosa

Betula fruticosa
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Березові (Betulaceae)
Рід: Береза (Betula)
Вид:
B. fruticosa
Біноміальна назва
Betula fruticosa
Pall., 1776

Betula fruticosaвид квіткових рослин з родини березових (Betulaceae). Росте у центральній, східній і північно-східній Азії[1].

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Це тонкий кущ з кількома стеблами до двох-трьох метрів заввишки[2].

Поширення й екологія

[ред. | ред. код]

Росте у центральній, східній і північно-східній Азії (Китай [Внутрішня Монголія й Хейлунцзян], Японія [Хоккайдо], Північна й Південна Корея, Монголія, Сибір і Далекий Схід) на висотах від 600 до 1100 метрів. Росте у вологому ґрунті на торфовищах і болотистих лісах (модринових, модриново-ялинових, смереково-ялицевих або змішаних), болотах, відкритих підтундрових лісах, вапнякових скелях і узбережжях річок. У північно-східному Сибіру і в субальпійському поясі гір вид бере участь у формуванні угруповань карликової берези, зазвичай змішаних з кедрово-сосновим стлаником і вільхою зеленою. Там, де зустрічається в межах Арктики, вид росте в долинах річок, на крутих схилах, у заплавних топольних лісах, у чагарникових заростях і в пониженнях біля морського узбережжя[2].

Загрози й охорона

[ред. | ред. код]

Немає повідомлень про серйозні загрози для цього виду. Немає повідомлень про заходи щодо збереження цього виду. Цей вид оцінюється як вразливий у Японії під синонімом Betula ovalifolia. Тому цей вид вважається місцево загроженим в Японії, але через його широке поширення за межами Японії він не вважається глобально загроженим[2].

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Betula fruticosa. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 30.12.2022.
  2. а б в Shaw, K., Roy , S. & Wilson, B. (2014). Betula fruticosa. The IUCN. Процитовано 30.12.2022.