DNC (камуфляж)

Камуфляж DNC
(Desert Night Camouflage)
Зразок камуфляжа DNC
Зразок камуфляжа DNC
ТипВійськовий камуфляж
ПоходженняСША США
Історія використання
ОператориДив Користувачі
Війни
Характеристики

DNC (камуфляж) у Вікісховищі

DNC (англ. DNC/Desert Night Camouflage, дослівно — «пустельний нічний камуфляж») — 2-колірний сітчастий військовий камуфляж, який використовувався армією Сполучених Штатів під час війни в Перській затоці. Він створювався з метою приховування солдат від виявлення за допомогою радянських приладів нічного бачення (ПНБ), що використовувались армією Ірака[1]. Станом на 20-ті роки XXI століття шаблон камуфляжа вважається застарілим через збільшення можливостей нових приладів нічного бачення[2].

Незважаючи на те, що візерунок застарів, він викликав значний інтерес завдяки своєму незвичайному вигляду[2].

Історія

[ред. | ред. код]
Морські піхотинці США в камуфляжі DNC тренуються з ПЗРК Stinger під час операції «Буря в пустелі»

Під час Війни в Перській затоці солдатам США видавали комплекти одягу за цим зразком, призначені для носіння поверх стандартних одностроїв DBDU з 6-колірним пустельним камуфляжем під час нічних операцій[3].

Не було створено спеціальної нічної моделі, яка б замінила це спорядження для використання вночі в пустелі, оскільки прогрес у технології відбивання інфрачервоного випромінювання спочатку в камуфляжних одностроях DCU, а нарешті в бойовій формі морської піхоти та одностроях ACU усунув потребу в окремому нічному верхньому одязі.

Дизайн

[ред. | ред. код]
Морський піхотинець США в камуфляжі DNC (другий праворуч) на ілюстрації польових костюмів морської піхоти під час війни в Перській затоці .

Дизайн камуфляжа DNC був зроблений із перехресних штрихів і плям, які мали розбити образ користувача, коли дивитися на нього через різні прилади нічного бачення[4][5]. Кольорова гама складалась з двох кольорів — «аксолотль» та «лаврово-зелений»[6]. Внутрішня частина одягу виконана з сіро-оливкового кольору[7].

Комплект нічного одягу з камуфляжем DNC складався з парки, штанів і капелюха[4].

Критика

[ред. | ред. код]

Під час війни в Перській затоці один розвідувально-снайперський підрозділ батальйону морської піхоти провів нічний тест, порівнюючи видимість нічного камуфляжного одягу DNC з 6-колірною пустельною уніформою та білим зимовим одягом. Нічний камуфляжний одяг виявився більш помітним, ніж денна уніформа в пустелі та зимовий білий одяг, якщо дивитися через прилад нічного бачення AN/PVS-5[8].

Шаблон вважався ефективним для ПНБ, виготовлених у 1970-х роках[5].

Користувачі

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Who Made That Strange Pixelated Camo?. 22 березня 2019.
  2. а б Gulf War Desert Night Camouflage. 21 березня 2016.
  3. The Complex Guide to Camo. Complex Networks.
  4. а б Archived copy. www.battlefront.com. Архів оригіналу за 24 May 2007. Процитовано 15 січня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. а б в Dougherty, 2017, с. 82.
  6. https://www.schemecolor.com/desert-night-camouflage.php
  7. Smock (Desert night camouflage): US Army.
  8. Night camo clothing (Ed Rudnicki). yarchive.net.

Література

[ред. | ред. код]
  • Dougherty, Martin (2017). Camouflage at War: An Illustrated Guide from 1914 to the Present Day. London, UK: Amber Books. ISBN 978-1782744986.