Ice-Pick Lodge

Ice-Pick Lodge
Типрозробник відеоігор
Правова формафірма
ГалузьІндустрія відеоігор
Засновано2002
Засновник(и)Микола Дибовський
Штаб-квартираМосква, Росія
Ключові особиАйрат Закіров, Петро Потапов
Продукціявідеоігри, настільні ігри
ice-pick.com

Ice-Pick Lodgeросійська студія-розробник відеоігор. За загальним визнанням виділяється підходом до створення інноваційних відеоігор, подаючи їх як новий вид сучасного мистецтва. Роботи студії у 2005[1] та 2007[2] роках здобули нагороди «Найнестандартніший проєкт» на Конференції розробників ігор.

Спільнотою гравців та критиків вважається однією із найоригінальніших компаній у російській ігровій індустрії. Керівник студії Микола Дибовський називає її «художнім об'єднанням», а її членів — «поетами та художниками від ігробуду», підкреслюючи її некомерційні інтереси у створенні ігор.

Більшість ігор студії відзначаються не надто сучасною графікою; причиною цьому є постійна нестача людей та коштів у студії[3].

Історія

[ред. | ред. код]

Студія була заснована у 2002 році Миколою Дибовським як розробник комп'ютерних ігор. Спочатку Дибовський звертався до видавця «Бука» з дизайн-документом, що після відмови був перероблений у маніфест під назвою «Глибока гра», де були сформулювані тезиси нової команди, ставлення до гри-мистецтва. Далі була взята позика в декілька тисяч доларів, після чого три місяці продовжувалися пошуки програмістів та художників (були розіслані кількасот листів, велися перемовини з кількома десятками людей). Після зустрічі з Айратом Закіровим Дибовський припинив пошуки; майже всіх членів команди зібрав Айрат. За рахунок позики були зроблені 3D-рушій, технічне демо та правильний дизайн-документ. Після цього видавець прийняв пропозицію команди.

Першим проєктом стала гра «Мор. Утопія», яка вийшла у 2005 році. Проєкт здобув велику кількість нагород в Росії та за її межами. Гру було перекладено на англійську, німецьку, італійську, болгарську, чеську мови.

  • Червень 2005 року — вихід гри «Мор. Утопія».
  • Серпень 2006 року — вихід гри «Мор. Утопія» за кордоном.
  • Квітень 2008 року — вихід гри Тургор.
  • 2009 — вихід гри «Тургор» за кордоном під назвою «The Void» та модифікованої версії цієї гри, «Тургор. Голос цвета», покликаної зробити її більш зрозумілою для пересічного гравця.
  • 2011 — вихід гри «Еврика!» (англ. Cargo! The Quest for Gravity)
  • 2013 — вихід гри «Стук-стук-стук» (англ. Knock-knock)

Список ігор

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Лауреаты КРИ 2005 (рос.). Архів оригіналу за 2 березня 2012. Процитовано 25 лютого 2021.
  2. Лауреаты КРИ 2007 (рос.). Архів оригіналу за 6 березня 2010. Процитовано 25 лютого 2021. [Архівовано 2010-03-06 у Wayback Machine.]
  3. Интервью с Ice-Pick Lodge без галстуков (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2015. Процитовано 25 лютого 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]