Pherosphaera

Pherosphaera
Pherosphaera fitzgeraldii
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Pherosphaera
W. Archer bis 1850
Види

Pherosphaera fitzgeraldii
Pherosphaera hookeriana

Вікісховище: Pherosphaera

Pherosphaera — рід хвойних рослин родини подокарпових.

Родова назва походить від слів грец. φέρω — «нести», σφαῖρα — «куля», вказуючи на форму насіннєвих шишок.

Таксономічні нотатки

[ред. | ред. код]

Синонім: Microstrobos. Цей рід, і тісно пов'язаний монотиповий рід Microcachrys, складаються з чагарникових австралійських видів з дуже дрібним, лускоподібним листям і дуже маленькими шишечками; ці три види часто плутають ботаніки.

Поширення, екологія

[ред. | ред. код]

Австралія: Новий Південний Уельс і Тасманія (кожна територія з одним ендемічним видом). Знайдені на альпійських висотах, як правило, на кордонах озер, струмків і водоспадів, де вони рідкісні.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Це вічнозелені дводомні кущі. Гілки короткі й жорсткі або довгі і стрункі. Листки дорослих і неповнолітніх рослин схожі. Дорослих рослин листки розташовані по спіралі, <4 мм завдовжки. Шишки (пилкові та насіннєві) поодинокі, верхівкові на звичайних вегетативних пагонах. Насіннєві шишки НЕ м'ясисті при дозріванні, від яйцюватих до кулястих, довжиною близько 2,5 мм з 3–8 родючими лусками, Луска тонка, потовщена біля основи, обернено-яйцювата, коричнева, при дозріванні. Пилкові шишки довжиною 2–3 мм, складаються з 8–15 тичинок. Насінин кілька в кожній шишці, кожне насіння знаходиться в основі луски, рівної або трохи більшої за довжину насіння. Насіння світло-коричневе або сірувате, приблизно до 1 мм в діаметрі, з твердою глянцевою коричневою оболонкою. 2n = 26.

Посилання

[ред. | ред. код]