Ця стаття є сирим перекладом з іншої мови. Можливо, вона створена за допомогою машинного перекладу або перекладачем, який недостатньо володіє обома мовами. |
Ця стаття містить правописні, лексичні, граматичні, стилістичні або інші мовні помилки, які треба виправити. |
Ця стаття містить неукраїнськомовний текст, який слід вилучити або перекласти українською. Розміщення у статті неукраїнськомовного тексту є грубим порушенням мовного-стильового правила української Вікіпедії. |
Primula obconica — багаторічна трав'яниста рослина, вид роду Первоцвіт родини Первоцвіті.
У дикому вигляді зустрічається у Китаї.
Популярна садова рослина. Виведено безліч сортів, що відрізняються забарвленням віночка та іншими характеристиками. Сорти "Libre Magenta"[1] та "Libre White"[2], були відзначені нагородами Королівського садівничого товариства (Велика Британія).
Може спричиняти алергічний контактний дерматит. Сенсибілізатором міститься переважно в листі першоцвіту примин.[3][4]
Багаторічна трав'яниста рослина, що досягає заввишки від 5 до 20 (рідко до 25) сантиметрів.
Листя, що росте в базальній розетці, складаються зі стебла довжиною від 1,5 до 14 см з білими або жовто-коричневими багатоклітинними волосками та листової пластинки. Листова пластинка проста, від округлої до еліптичної або подовженої форми довжиною від 3 до 14 сантиметрів та шириною від 2,5 до 11 сантиметрів. З нижнього боку він голий або рідколистий, особливо вздовж жилок листа; з верхнього боку голий, коротко опущений або з короткими дрібними волосками. Основа лопаті серцеподібна або іноді округла; краї листа майже цілісні, вигнуті або лопатеві; верхівка лопаті округла.
Стебла суцвіть, покриті білими або жовто-коричневими багатоклітинними волосками, можуть бути коротшими або довшими за розетку листя і несуть парасолькоподібні суцвіття з 2-13 квітками. Приквітки довжиною від 3 до 10 мм мають лінійну або лінійно-ланцетну форму. Квіткові стебла завдовжки від 5 до 20 мм покриті пухнастими волосками. Гермафродитні, радіально симетричні та п'ятипелюсткові квітки можуть мати різні стилі або товкачі однакової довжини. У квітках тичинки знаходяться близько до основи трубки віночка; маточка майже досягає горла віночка . У квітках тичинки досягають середини трубки; стиль завдовжки 2-2,5 мм. У гомо-стильних, рівно-листяних квітках з тичинками, що досягають верхівки трубки віночка, стиль досягає тичинок. Зрослі листя, чашоподібні або широко-дзвоні, коротко опущені або коротковолокнисті, складаються з п'яти чашолистків, вільних до 1/4 — 1/3 довжини чашки; зубці філіжанки широко трикутні, пухирчасті, кінчики філіжанки загострені з водно-видільними залозками. П'ять пелюсток від рожевого до рожево-лавандового, рідко білого кольору, зливаються і утворюють трубку віночка, яка приблизно вдвічі довша за чашку; край віночка становить 1,5-2,5 см у діаметрі; пелюстки віночка широко-яйцеподібні та облямовані на верхівці[5].
Число хромосом 2n = 22 чи 62.