Promegantereon

Promegantereon
Період існування: середній і пізній міоцен
Реставрація, виконана Маурісіо Антоном
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Підродина: Махайродові (Machairodontinae)
Триба: Smilodontini
Рід: Promegantereon
Kretzoi, 1938
Види
  • Promegantereon ogygia

Promegantereon — вимерлий рід махайродонтів з міоцену Європи.

Опис[ред. | ред. код]

Скам'янілості Promegantereon були виявлені в Серро-де-лос-Батальонес, місцевості скам'янілостей пізнього міоцену поблизу Мадрида, Іспанія. Тварина мала висоту в плечі близько 58 сантиметрів, за розміром схожа на пантеру плямисту, але з більш пружним тілом. Форма його кінцівок свідчить про те, що він, можливо, був спритним альпіністом і міг полювати на відносно велику здобич завдяки своїм подовженим, сплюснутим верхнім іклам[1]. За зовнішнім виглядом він був дуже схожий на Paramachairodus, тому вони часто вважаються одним і тим же родом. Однак через його більш примітивну морфологію, як свідчать Salesa et al. у 2002 році з поглибленим описом його анатомії Promegantereon ogygia вважається його власним родом і видом і тому має залишатися окремо від Paramachairodus[2].

Палеоекологія[ред. | ред. код]

Здавалося, що промегантереон віддає перевагу відкритому лісовому середовищу, про що свідчать знахідки в Серро-де-лос-Батальонес, який є викопним родовищем валлезійського віку. Як хижак у Баталлонесі, він полював би на багатьох відносно великих травоїдних тварин того часу, а також на дитинчат набагато більших тварин[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Turner, Alan (1997). The Big Cats and their fossil relatives. New York: Columbia University Press. с. 60. ISBN 0-231-10228-3.
  2. а б Antón, Mauricio (2013). Sabertooth. Bloomington, Indiana: University of Indiana Press. с. 52. ISBN 9780253010421.