Sceloporus aureolus

Sceloporus aureolus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Ігуаноподібні (Iguania)
Родина: Фриносомові (Phrynosomatidae)
Рід: Sceloporus
Вид: S. aureolus
Sceloporus aureolus
H.M. Smith, 1942
Синоніми
Sceloporus mucronatus aureolus
Посилання
Вікісховище: Sceloporus aureolus
Віківиди: Sceloporus aureolus
ITIS: 1056654
NCBI: 383821

Sceloporus aureolus (східна тріщинна купинна ігуана) — вид ігуаноподібних ящірок родини фриносомових (Phrynosomatidae)[1]. Ендемік Мексики.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Східні тріщинні купинні ігуани мешкають в горах на заході центрального Веракрусу, на півночі Оахаки та в центрі і на півдні Пуебли. Вони живуть в первинних і вторинних гірських дубових рідколіссях, в сосново-дубових і соснових лісах та на сільськогосподарських угіддях. Зустрічаються на висоті від 1885 до 2730 м над рівнем моря. Ведуть денний спосіб життя, трапляються в тріщинах серед скель. Живляться кониками, попелицями, цикадками, клопами, мурахами, осами, метеликами та їх личинками, жуками і мурахами, а також доповнюють свій раціон рослинним матеріалом, особливо взимку. Є живородними[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Sceloporus aureolus у Reptarium.cz Reptile Database
  2. Canseco-Márquez L. y M. G. Gutiérrez-Mayén. Anfibios y Reptiles del Valle de Tehuacán-Cuicatlán // Comisión Nacional para el Conocimiento y Uso de la Biodiversidad, Fundación para la Reserva de la Biósfera Cuicatlán A. C., Benemérita Universidad Autónoma de Puebla. — México, D.F., 2010. — С. 302 pp..