Ця стаття є сирим перекладом з англійської мови. Можливо, вона створена за допомогою машинного перекладу або перекладачем, який недостатньо володіє обома мовами. Будь ласка, допоможіть поліпшити переклад.(листопад 2019)
Ця стаття потребує істотної переробки. Можливо, її необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати. Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|WebAuthn|18 листопада 2024}} ~~~~, а також не забудьте описати причину номінації на підсторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити за відповідний день.
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії.
На стороні клієнта підтримка WebAuthn може бути реалізована різними способами. Основні криптографічні операції виконуються за допомогою автентифікатора,[4] який є абстрактною функціональною моделлю, яка в основному агностична стосовно того, як керується ключовий матеріал. Це дозволяє реалізувати підтримку WebAuthn виключно в програмному забезпеченні, використовуючи довірене середовище виконання[en] процесорів або модуль Trusted Platform Module (TPM). Чутливі криптографічні операції також можуть бути вивантажені на апаратний портативний автентифікатор, до якого, своєю чергою можна звертатися через USB, Bluetoothз низьким енергоспоживанням або Near-field communication (NFC). Апаратний автентифікатор роумінгу відповідає протоколу FIDO Client to Authenticator (CTAP)[en],[5] робить WebAuthn дієво зворотно суміснісним зі стандартом FIDO Universal 2nd Factor (U2F).[6]
Подібно застарілому U2F, Web Authentication є стійким до «верифікатора-перевертня» (англ.verifier impersonation), тобто стійким до атаки «людина посередині»,[7], але на відміну від U2F, WebAuthn не вимагає традиційного пароля. Крім того, автентифікатор апаратного забезпечення для роумінгу стійкий до зловмисного програмного забезпечення, оскільки матеріал приватного ключа не доступний у будь-який час для програмного забезпечення, що працює на хост-машині.
Стандарт WebAuthn Level 1 був опублікований як «Рекомендація W3C» від 4 березня 2019.[8][9] Специфікація 2-го рівня знаходиться на стадії розробки.[10]