«Європейська партія України» | |
Заснована / зареєстрована | 3 серпня 2006 |
Штаб-квартира | Київ Україна |
Політична ідеологія | Соціал-лібералізм, проєвропеїзм |
Членство у міжнародних організаціях | Альянс лібералів і демократів за Європу (з 2013)[1] |
Очільник партії | Микола Катеринчук |
Кольори | |
Кількість членів | 5703 |
Кількість депутатів у ВР[2] | 1 |
Вебсторінка | http://www.epu.in.ua/ |
Політика України Політичні партії Вибори |
«Європе́йська па́ртія Украї́ни» — сучасна українська політична партія, зареєстрована Міністерством юстиції 3 серпня 2006[3], виступає за соціальний лібералізм, за якого держава має підтримувати гармонійні суспільні відносини: створювати належні умови для вільної конкуренції, не допускати утворення ринкових монополій і захищати більш слабкі верстви населення. Виступають за реформи, які підвищать соціальні стандарти життя українців до європейського рівня. Підтримка інтеграції України до Європейського Союзу. Початково партію очолював Микола Москаленко, з вересня 2007 — Микола Катеринчук. На серпень 2013 року партія налічує понад 5000 членів.
Дата реєстрації Міністерством юстиції Європейської партії України (ЄПУ) — 3 серпня 2006 року; видано Свідоцтво № 133-п.п. Першим лідером партії став помічник народного депутата — Микола Москаленко, Віктор Завальний — його заступником. З вересня 2007 — головою партії обрано Миколу Катеринчука.
Європейська партія долучилася до єдиного «мегаблоку» націонал-демократичних сил країни «Наша Україна — Народна самооборона» (НУНС), у складі якого пішла на позачергові вибори до Верховної Ради. Народним депутатом від партії за списком блоку став М.Катеринчук. Набравши за підсумками виборів 14,15% голосів виборців, блок НУНС опинився на третьому місці і отримав 72 мандати.
2008 рік — Європейська партія Україна бере участь у позачергових виборах столичної влади. Разом з партією «Європейська платформа» було створено Блок Миколи Катеринчука.[4] Лідер блоку висунув свою кандидатуру в мери столиці.
На президентських виборах-2010 Європейська партія України підтримала кандидатуру Юлії Тимошенко.
За результатами місцевих виборів Європейська партія отримала місця в Київській міській Раді (5 мандатів) та в органах місцевого самоврядування (150 депутатських мандатів).
На парламентських виборах у жовтні 2012 Європейська партія України висунула свої кандидатів на одномандатних мажоритарних округах у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській областях. У виборах по загальнодержавному багатомандатному округу Європейська партія України участі не брала. Лідер партії Микола Катеринчук здобув перемогу по мажоритарному округу № 13 (Калинівський, Хмільницький, Козятинський райони, Вінницька область), отримавши 64,34% голосів.[5]
Депутатом в Горлівську міську раду по мажоритарному округу № 21 (селище шахти ім. Рум'янцева та частина житлового масиву «Сонячний») від Європейської партії України було обрано Ірину Коржукову. З результатом в 42,8% вона залишила далеко позаду себе висуванця від Партії регіонів Володимира Друковського (23,8%) та комуніста Олега Афонічкіна (11,74%).[6]
Лідер партії розпочав передвиборчу кампанію на посаду мера м. Києва, мав значну підтримку киян[7]. Дата виборів ще не визначена.
Прапор політичної партії "Європейська партія України" являє собою прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням сторін 2:3, із зображенням розпізнавального знаку - овалу із 9 зірок жовтого кольору різного розміру, в який з правого боку вписується назва - Європейська партія України.
Розпізнавальний знак політичної партії "Європейська партія України" являє собою зображення на синьому прямокутнику овалу із 9 зірок жовтого кольору різного розміру, в який з правого боку вписується назва - Європейська партія України.[8]
Голова Європейської партії України Микола Катеринчук — народний депутат України VI, V, VI та VII скликань, кандидат юридичних наук.
Лютий 2012 — Центральний виконавчий комітет очолив Віталій Щербенко.
Станом на серпень 2013 року Європейська партія України має регіональні осередки у 20 областях України (Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській), АРК та м. Києві.
Партія дотримується основних принципів соціал-лібералізму (соціального лібералізму), відповідно до якого держава має втручатися в економічні процеси з метою боротьби з монополізмом і підтримувати конкурентне ринкове середовище. Суспільство повинно мати законні підстави у випадку, якщо прибуток не відповідає вкладу людини в загальне благо, вилучити частину цього доходу через податки і перерозподілити його на соціальні потреби. Поліпшення умов життя найбідніших верств суспільства буде сприяти зростанню внутрішнього ринку та економічному зростанню.
Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодіжний Європейський Рух» як молодіжне крило Європейської партії України була створена в 2009 році. Молодіжний Європейський Рух має представництва у 19 регіонах країни та ставить за мету формування молодої сили України, для якої пріоритетними виступають права і свободи людини, демократичні європейський вектор розвитку України.[9][10]
Європейська партія України з травня 2013 року стала повноправним членом (з правом голосу) партії Альянс лібералів та демократів за Європу (Alliance of Liberals and Democrats for Europe Party) — міжнародне об'єднання ліберальних політичних партій Європи, що включає 50 партій з різних країн.[11]
Це незавершена стаття про політичну партію України. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |