Індустрія швидкого харчування в Індії розвивалася зі зміною способу життя молодого індійського населення. Різноманітність гастрономічних уподобань у регіонах, спадкових чи набутих, спричинила різні модулі по всій країні.
Багато з традиційних страв були адаптовані відповідно до нових закладів швидкого харчування. Основна адаптація полягає у зменшенні часу обробки та подачі. Наприклад, типова їжа, яку повинен був подавати постійно пильний офіціант, тепер пропонується як мініїжа через прилавок. У традиційному варіанті спочатку на підлогу або стіл клали тарілку або банановий лист. Потім кілька помічників чекали в їдальні, розносячи різні страви та доповнюючи, коли вони перебиралися в тарілку.
У версії фастфуду тарілку з різноманітними вареними овочами та карі разом із фіксованою кількістю рису та індійських коржів видають через прилавок за попередньо оплаченим купоном. Каррі та хліб варіюються залежно від регіону та місцевих уподобань. Більш дорогі можуть додати солодкість до поєднання. Доповнення зазвичай не пропонуються.
Зазвичай в одному приміщенні за різними прилавками подають страви різних кухонь. Наявність великої кількості вегетаріанського населення, яке уникає невегетаріанської їжі, призвело до появи закладів, де подають виключно вегетаріанську їжу швидкого приготування. Крім того, залежно від часу доби можуть подавати різні страви. У таких закладах також можна подавати такі напої, як кава, чай, безалкогольні напої та фруктові соки. Деякі торгові точки можуть додатково мати спеціально розроблені стійки для морозива, чаатів тощо.
Популярні формати фаст-фуду в Індії мають такі спільні риси:
Більшість закладів швидкого харчування в Індії є окремими закладами, лише деякі з них мають більше однієї філії.
Ще одна концепція фастфуду, яка стає популярною, — фудкорти. Тут також потрібно придбати купони та забрати їжу з одного з кількох прилавків. Кожен із цих прилавків подає певний асортимент їжі та може належати різним особам або підприємствам громадського харчування. Фудкорти зазвичай розташовані в набагато більших приміщеннях і можуть передбачати місця для сидіння на додаток до стенду та місця для їжі. Як правило, один підприємець володіє або бере в оренду все приміщення і рекламує місце під одним ім'ям. Потім вони надають окремі місця різним незалежним операторам, щоб запропонувати різне меню. Внутрішню конкуренцію можна уникнути, не дозволяючи більш ніж одному прилавку пропонувати однакову їжу.
Кілька міжнародних мереж швидкого харчування, як-от Kentucky Fried Chicken, McDonald's і Barista Coffee, мають свої заклади у великих містах. Café Coffee Day, знову ж таки дітище бізнесмена з Бангалора, є єдиною індійською мережею, яка може похвалитися сотнями торгових точок і представлена по всій Індії. Але тоді його класифікують більше як кав'ярню, ніж заклад швидкого харчування.
Зараз в Індії з'явилися місцеві мережі та численні іноземні заклади швидкого харчування, що призвело до появи багатьох вебсайтів, які не лише обслуговують підібраний список продуктів харчування, ресторанів і відгуків, але й пропонують можливість забронювати та отримати його до порога.
Тип тарифу, який вони пропонують на дату, може бути чим завгодно. Більше всього на меню впливають уподобання місцевого населення і розташування закладу. Деякі з популярних страв, які пропонують індійські заклади швидкого харчування: