АЛС — автоматична локомотивна сигналізація, призначена для оповіщення локомотивної бригади про сигнали світлофора, до якого наближається локомотив, а також у випадках, коли локомотивна сигналізація застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв'язку, вказує на кількість вільних блок-ділянок попереду. Сигнали виводяться на невеликий світлофор, розташований у кабіні машиніста. Додатково локомотивна сигналізація контролює машиніста щодо проїзду червоного сигналу. У випадку проїзду АЛС приведе у дію гальма.
Локомотивний світлофор також сигналізує:
На ділянках, де локомотивна сигналізація застосовується як самостійний засіб сигналізації і зв'язку, локомотивний світлофор подає такі сигнали:
АЛСН — Автоматична локомотивна сигналізація неперервної дії. Коди передаються на АЛС постійно.
Коди передаються у вигляді серій імпульсів (числова АЛСН), або неперервного сигналу певної частоти (частотна АЛСН). Кодовий струм проходить рейковим колом (залізнична колія, замкнена колісними парами потяга) чи спеціальним шлейфом, прокладеному вздовж колії, створене магнітне поле вловлюється індуктивним давачем, встановленим перед першою колісною парою.
Для зменшення завад використовуються частоти (25+50n) Гц, тобто проміжні між гармоніками промислового струму.
На залізницях України застосовується переважно АЛСН числового типу з частотою-носієм 25 Гц. Серії імпульсів мають тривалість 1,60…1,86 с.
Значення кодових комбінацій:
Різна тривалість серій імпульсів, а також неоднакова (±8 Гц) частота-носій на сусідніх ділянках дає змогу контролювати справність ізолюючих стиків між ними.
АЛСТ — автоматична локомотивна сигналізація точкової дії. Коди передаються на локомотив тільки на певних ділянках (точках). Зазвичай на межі блок-ділянки.
АЛСК — комбінована автоматична локомотивна сигналізація. Може працювати як АЛСН або як АЛСТ
![]() |
Це незавершена стаття про залізничний транспорт. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |