![]() |
Американський біографічний інститут (англ. American Biographical Institute) — приватна організація в США (місто Ролі, штат Північна Кароліна), яка спеціалізується на присвоєнні від власного імені марнославним людям різного роду звань, нагород, а також публікації у власних спеціальних виданнях з престижними назвами їх біографій
Американський біографічний інститут (АБІ) створений в 1967 році.
Існує за рахунок плати за присвоєння звань і титулів від осіб, яким їх присвоює, а також продажу різного роду видань з біографіями цих людей.
АБІ в переважній більшості випадків присвоює звання і титули людям, які їх заслуговують.
Така діяльність АБІ з часом дозволила набути їм популярності, а присвоювані ними звання певного престижу. Цьому сприяло й також те, що в списках відзначених були прізвища відомих державних діячів, політиків, журналістів, бізнесменів та спортсменів.
Не обійшлось, в окремих випадках, і без звинувачень АБІ в шахрайстві від журналістів і зацікавлених осіб.
Американський біографічний інститут є найпопулярнішою такого роду організацією у світі.
В інших країнах також існують подібні організації, наприклад, Кембріджський біографічний інститут (Велика Британія), Людина року (Україна).
АБІ вибирає людину, яка за якийсь період (рік, десятиліття тощо) добилась певних успіхів в області своєї діяльності, що засвідчують одержані нею офіційні нагороди і відгуків в засобах масової інформації, і пропонує цій людині, за певну плату, одержати сертифікат (диплом) про набуття нею певного неофіційного престижного звання (Людина року в галузі фінансів, Посол знань, П'ятсот Лідери впливу тощо) або надрукувати її біографію у своїх виданнях.
Підбором таких осіб в усіх державах світу займається спеціальний підрозділ інституту і його агенти в цих державах.
Тим, хто приймає таку пропозицію, рекомендують написати свою біографію відповідно до запропонованої схеми, яка публікується на ABI без перевірки достовірності інформації, що міститься в ній.
Ціна за публікацію біографії або отримання звання чи титулу може сягнути до 795 доларів[1] Ціна залежить не тільки від певної нагороди але й від якості підтвержуючого сертифіката (диплома).
Наприклад, в 2005 році інститут присвоїв 200 титулів «Людина року», продаючи сертифікати за ціною від 195 до 295 доларів.
Нагородженому, а також усім охочим, пропонується також купити видання АБІ, де зафіксована інформація про факт нагородження.
ABI, разом з Міжнародним біографічним центром, організовує щорічний «Всесвітній форум» (World Forum)[2] (раніше відомий як Міжнародний конгрес у справах мистецтв і комунікацій), який запрошує групу людей на тиждень узяти участь в семінарі (за власний кошт) і переглянути всі види презентація.
«Всесвітній форум» проводиться щороку в іншому місті. За останні 31 рік захід було проведено в наступних містах: Нью-Йорк, Вашингтон, Новий Орлеан, Сан-Франциско, Единбург, Кембридж, Найробі, Мадрид, Лісабон, Оксфорд, Сінгапур та Сідней.
ABI постійно створює і продає нові нагороди і титули.
В 2010 році Американським біографічним інститутом були присуджені такі нагороди і титули: