Афроукраїнці

Афроукраїнці — мешканці України, що прямо чи непрямо походять від народів Африки, представників європеоїдної (Північна Африка) і негроїдної рас (Західна, Східна, Центральна, Південна Африка). Термін є калькою з англійського «афроамериканці», що в демографічній статистиці США за расами позначає представників винятково негроїдної раси. Чисельність громадян України з африканським походженням відносно невелика. Вони зосереджені, в основному, у великих містах.

Афроукраїнці
Кількість10 000 - 30 000
Расанегроїди
Близькі донароди Африки
Моваукраїнська, Африканські мови
РелігіяХристиянство, Іслам

Ставлення

[ред. | ред. код]

Серед корінних українців поширене як приязне ставлення до чорношкірих (особливо, коли вони розмовляють українською мовою)[1][2], так і негативне[3][4][5].

Також афроукраїнці є учасниками російсько-української війни.

Відомі представники

[ред. | ред. код]

Також в Україні дисперсно проживають вихідці з Африки, зокрема люди з Нігерії, Гвінеї та Сомалі, які не активно інтегруються в українське суспільство, утворюючи відносно стійкі структури за етнічною ознакою.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. На фестиваль бринзи завітають «Гуцулія», «Рокаш» та «афроукраїнці» у вишиванках. Архів оригіналу за 14 жовтня 2015. Процитовано 7 жовтня 2015.
  2. Особливий парад: герої АТО, афроукраїнці у вишиванках та провалений бойкот. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 7 жовтня 2015.
  3. Три історії про расизм в Україні. BBC News Україна (укр.). Архів оригіналу за 13 серпня 2021. Процитовано 19 серпня 2021.
  4. Екскапітан "Шахтаря" поскаржився на расизм в Україні. espreso.tv (укр.). Архів оригіналу за 13 серпня 2021. Процитовано 19 серпня 2021.
  5. Расизм та ксенофобія в Україні – нові виклики у сфері захисту прав людини – Українська Гельсінська спілка з прав людини. helsinki.org.ua (укр.). Архів оригіналу за 13 серпня 2021. Процитовано 19 серпня 2021.
  6. Кароліна Ашіон (рос.).

Посилання

[ред. | ред. код]