Габіній Барбар Помпеян

Габіній Барбар Помпеян
Народивсяневідомо
Помер409
м. Рим
·вбито
ПідданствоРимська імперія
Діяльністьполітик
Знання мовлатина Редагувати інформацію у Вікіданих
Посадапрефект Риму
Термін408–409 роки
ПопередникНікомах Флавіан Молодший
НаступникПриск Аттал
БатькоGabinius Vettius Probianusd Редагувати інформацію у Вікіданих
ДітиProbianus Pompeianusd Редагувати інформацію у Вікіданих

Габіній Барбар Помпеян (*Gabinius Barbarus Pompeianus, д/н — 409) — політичний діяч часів занепаду Римської імперії.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив із заможної сенаторської родини. Син Габінія Веттія Пробіана, міського префекту Риму 377 року, онук Габінія Барбара Помпеяна та Веттії (доньки Гая Веттія Руфіна, консула 316 року). Був прихильником поганства. З 400 до 401 року на посаді проконсула керував провінцією Африка.

У грудні 408 року призначається міським префектом Риму. В цей час до міста підійшов вождь вестготів Аларіх. Помпеян, не маючи змоги військово протидіяти ворогові, спробував врятувати Рим за допомогою публічного здійснення жертвоприношень для викликання грому та блискавок. В цьому Барбару обіцяли допомогти етруські жерці з м. Нарнія. Вони стверджували, що таким чином врятували своє власне місто, яке Аларіху не вдалося взяти через сильну грозу. Цю ідею підтримали сенатори-погани, проте їх була меншість. Зрештою така церемонія не відбулася.

Тому Помпеян вимушений був вести перемовини з Аларіхом. Зрештою вдалося домовитися щодо викупу, який повинен був становити 5 тис. фунтів золота, 3 тис. — срібла, 4 тис. шовкових одеж, 3 тис. шматків червоного сукна і 3 тис. фунтів перцю. Для збору викупу уповноваженим було призначено Палладія. Він обкладав податком кожного залежно від розмірів власності, але виявився нездатний зібрати необхідну суму, оскільки багато приховували своє майно. Помпеян вніс в сенат пропозицію реквізувати призначену для благодійних цілей власність Меланії Молодшої, щоб зібрати необхідний викуп. Втім у лютому 409 році він зазнав нападу натовпу і був пошматований під час голодного бунту.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Chastagnol A. La préfecture urbain à Rome sous le Bas-Empire. P., 1960. P. 446 f.
  • Mattews J. The Historical Setting of the «Carmen contra paganos» // Historia. 1970. Bd. 19. P. 474–478