Гаршин Євген Михайлович

Гаршин Євген Михайлович
Народився27 серпня (8 вересня) 1860
Бахмутський повіт, Катеринославська губернія, Російська імперія
Помер1931
Ленінград, РСФРР, СРСР
ПохованняЛітераторські мостки
КраїнаРосійська імперіяСРСР
Національністьукраїнець
Діяльністьписьменник, історик літератури, вчитель, літературний критик, видавець, публіцист
Alma materСанкт-Петербурзький державний університет
Інститут історії Санкт-Петербурзького державного університетуd
Галузьмистецтвознавство, культурологія
БатькоМихайло Єгорович Гаршин
МатиКатерина Степанівна Акімова
Брати, сестриГаршин Всеволод Михайлович

Гаршин Євген Михайлович — (27 серпня 1860 Бахмутський повіт, Катеринославська губернія, Російська імперія — † 1931 Ленінград) — літературний критик, мемуарист, археолог, дійсний член Російського археологічного товариства, молодший брат письменника Всеволода Гаршина.

Біографія

[ред. | ред. код]

Гаршин Євген Михайлович народився 27 серпня 1860 року у Бахмутському повіті Катеринославської губернії. З 1879 по 1881 рік навчався у Харківському університеті. У 1884 році закінчив історико-філологічний факультет Санкт-Петербурзького університету.

Від 1886 року працював викладачем у гімназіях та училищах Петербурга. Був директором Таганрізького і Сімферопольського комерційних училищ. У Сімферопольському училищі реформував навчальний процес і заохочував дітей кримських татар до навчання.

У 1914 році отримав чин дійсного статського радника, вийшов у відставку і жив у Ялті.

Літературну діяльність розпочав 1878 році у газеті «Харьков». У 80-х роках публікував біографічні нариси в «Историческом вестнике», зокрема «Шевченко в ссылке» (№ 1 за 1886 рік) — перше докладне дослідження про невільничі літа поета, яке започаткувало цілу низку публікацій на цю тему. У періодиці опублікував низку спогадів про брата — письменника Всеволода Гаршина. Упорядкував посібник для середніх навчальних закладів «Русская литература ХХ в. Опыт истории новейшей русской словесности в биографиях и образцах». Займався також археологією, зокрема 1888 видав книжку «Курганы, их раскопки, исследования и нахождения кладов».

Джерела

[ред. | ред. код]