Генріх Барбль

Гейнріх Барбль
Heinrich Barbl
Гейнріх Барбль
Гейнріх Барбль
Гейнріх Барбль (задній ряд, перший праворуч), із співробітниками табору «Белжець», 1942 рік
комендант м. Собібор
 
Народження: 3 березня 1900(1900-03-03)
Sarleinsbachd, Рорбах, Верхня Австрія, Австрія
Смерть: не раніше 1965
Країна: Австрія
Партія: НСДАП

Генріх Барбль (нім. Heinrich Barbl) — німецький військовик часів Другої світової війни, звання СС Шарфюрер. Добровільно пішов на співпрацю з німецьким урядом і був направлений до військ СС.

Гйнріх Барбль народився в Сарленсбах (Австрія) 3 березня 1900 року. Слюсар за професією, він був членом НСДАП і СС. Розпочав свою кар'єру в нацистських органах:

  • Спочатку це був Центр евтаназії «Гартхайм»[1], де він займався слюсаркою, а саме виготовляв металеві диски для урн з іменами загиблих, відмітився тим, що викрадав деякі речі навіть в тій ситуації, внаслідок чого родичі потерпілих отримували урни з іменами, водночас, в стані неправильного утривання та використання тих урн.
  • Після відкриття Східного фронту його було направлено в 1942 році до СС підрозділу табору «Белжець», де він займався спорудженням газових камер, а саме газових труб, з наступним випробовуванням їх на в'язнях табору.
  • Згодом, він, опісля побудови табору, був переведений до Собібору де знову був зайнятий спорудженням газових камер табору «Собібор»[2]. Барбль називав себе «Hausklempner», майстер- сантехнік в Белжеці і Собіборі. Барбль відмітився старанною роботою в Собіборі, саме, в період з квітня по червень 1942 року, коли, за свідченням Еріха Бауера, він весь час перебував у п'яному стані, але постійно брав участь у тестуванні газових камер.

Опісля війни його було звинувачено у причетності до військових злочинів[3] за часи Другої світової війни. Генріха Барбля так й не було віднайдено, оскільки його сліди губляться наприкінці війни в італійському Трієсті, де він, по закінченню «Операції Рейнгард» теж облаштовував табір для військовополонених.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 січня 2010. Процитовано 1 листопада 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 травня 2016. Процитовано 1 червня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 14 серпня 2014. Процитовано 1 листопада 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]