Гладенька акула смугаста

Гладенька акула смугаста
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Куницеві акули (Triakidae)
Рід: Гладенька акула (Mustelus)
Вид: Гладенька акула смугаста
Mustelus fasciatus
Garman, 1913

Посилання
Вікісховище: Mustelus fasciatus
Віківиди: Mustelus fasciatus
ITIS: 160253
МСОП: 44581

Гладенька акула смугаста (Mustelus fasciatus) — акула з роду Гладенька акула родини Куницеві акули. Інша назва «смугаста куницева акула».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 1,58 метри, в середньому становить 1 метр або трохи більше. Самиці дещо більше за самців. Голова вузька, сплощена. Очі відносно великі, овальні, з мигальною перетинкою. За ними розташовані маленькі бризкальця. Ніздрі мають носові клапани. Рот неширокий, дугоподібний. Зуби дрібні, з притупленими верхівками. Розташовані у декілька рядків. У неї 5 пар зябрових щілин. Тулуб подовжений, звужений у хвостовій частині. Грудні плавці великі та широкі. Має 2 широких спинних плавця, з яких передній майже у 2 рази більше за задній. Передній спинний плавець розташовано відразу за грудними плавцями. Черевні плавці невеликі, більше за анальний. Задній спинний плавець розташований навпроти анального плавця й більше останнього. Хвостовий плавець вузький, гетероцеркальний.

Забарвлення сіро-коричневе. На спині та боках є великі темні смуги, що облямовані світлими смужками (вони більш контрастні у молодих особин). Під очима присутні жовті плямочки. Задній краї плавців мають білу крайку.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Тримається на глибинах до 250 м, зазвичай до 50 м, на континентальному шельфі. Живиться ракоподібними, молюсками, дрібною костистою рибою. Природними ворогами є великі акули та скати, а також паразити.

Це яйцеживородна акула. Народжені акуленята завдовжки 40 см.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає в Атлантичному океані: від південного узбережжя Бразилії до північної Аргентини. Внаслідок інтенсивного риболовного промислу в ареалі проживання цієї акули, вона знаходиться під загрозою зникнення.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Compagno, Dando, & Fowler, Sharks, Collins Gem, HarperCollins, London 2006). — ISBN 0-00-721986-5