Абревіатура | EI |
Мета утворення | промоція культури Естонії у світі |
Штаб-квартира | Таллінн, Естонія |
Вебсайт | http://www.einst.ee |
Естонський Інститут, ЕІ (ест. Eesti Instituut) — формація, утворена у 1989-му році за пропозицією президента Естонії Леннарта Мері, метою якої є промоція культури Естонії у світі. Діяльність інституту підтримувана міністерством культури. Більшість проєктів фінансує кілька незалежних джерел.
Створений інститут повинен діяти за моделлю різних організацій, які успішно впроваджують і широко поширюють культури їхніх країн посеред цілого світу. Прикладами є Британська Рада, Шведський Інститут, Данський культурний інститут, Ґете Інститут. Міністерство закордонних справ є багаторічним партнером ЕІ, наприклад в діапазоні приготування публікацій, поширення інформаційних матеріалів про Естонію. Окрім згаданого, на своїм рахунку ЕІ має величезну кількість проєктів зі співпраці з іншими подібними інституціями. Співпраця відбувається рівночасно зі суспільством, приватними особами, чи третіми суб'єктами.
Конституційні завдання Естонського Інституту:
Окрім промування фільму, літератури, мистецтва та інших обширів щоденного життя інститут займається поширенням інформації про науку, економіку, державну адміністрацію та под.
Естонський Інститут видає публікації, які інформують про Естонію; створює вебсторінки про цей край; відповідає на питання, які стосуються країни; організовує конференції і семінари; співпрацює з журналістами, науковими працівниками, викладачами, перекладачами та письменниками, організовує фестивалі, покази та інші події у зв'язку з поширенням знань про Естонію; публікує каталоги та інші позиції, які промують естонську культуру.
З метою ліпшого обміну інформації про культуру Естонії ЕІ заснував чотири осередки за кордоном: у Фінляндії (створений у році 1995), в Угорщині (1998), у Швеції (1999) та Франції (2001).
Інформаційні матеріали інституту переважно складаються з ілюстрованих публікацій на тему різних аспектів естонського життя — від відповідей на базові питання про Естонію до коміксів про веселу сторону буття естонцем та серії, які зіставляють факти про Естонію. Пропонови[що?] ІЕ зосереджуються шляхом тексту та інформації на переглядах інших аспектів життя.
До важливих проєктів ЕІ можемо долучити артистичний часопис «Естонське мистецтво», що становить собою перегляд минулого півріччя в естонському мистецькому житті; естонський «Літературний часопис», який виходить двічі на рік (висвітлює і сучасну, і класичну літературу). Часопис «De cultu civili Estonio» / «Культура Естонська» висвітлює теми театру, фільму, історії, технічної думки, релігії та інших важливих галузей тамтешньої культури. Кожного календарного року відбуваються важливі культурні заходи і фестивалі на терені Естонії — інформацію про них надає Естонський Інститут.
Інформаційні матеріали ЕІ розповсюджуються головно естонськими амбасадами у світі, але доступними є теж і у крайовій штаб-квартирі інституту в Таллінні, на вулиці Суур-Кар'я 14.
Від року 2005 в структурі ЕІ знаходиться організація культурної співпраці Естонії з Європейською Унією, яка інформує про програми ЕУ — напр. «Культура 2000», та інших європейських механізмах фінансової підтримки культури. Діяльність Естонського Інституту підтримують європейські інтеграційні організації.