Західногімалайські широколистяні ліси

Західногімалайські широколистяні ліси
Ліси біля міста Мунсіарі
Екозона Індомалайя
Біом Помірні широколистяні та мішані ліси
Номер WWF IM0403
Межі Річка Ґандакі - Східний Пакистан
Висоти 1500-2600 м
Країни Непал, Індія, Пакистан

Західногімала́йські широколи́стяні ліси́ — екорегіон помірних широколистяних і мішаних лісів в західній частині Гімалаїв, від річки Ґандакі в Непалі до Східного Пакистану, у Середніх Гамалаях вузькою смугою на висотах 1500—2600 м. На меншій висоті змінюється субтропічними сосновими лісами; вище лежать західногімалайські субальпійські хвойні ліси, ще вище — західногімалайські альпійські чагарники та луки і гірські луки та чагарники Північно-західних Гімалаїв.

Зволоження переважно мусонами. Оскілько більша частина вологи перехоплюється Східними Гімалаями, цей екорегіон порівняно сухий.

Регіон містить ділянки лісів двох типів — вічнозелені широколистяні ліси та листопадні широколистяні ліси.

Вічнозелені ліси складається з таких рослин як дуби (Quercus semecarpifolia, Q. dilatata, Q. lamellosa, Q. incana), переважно на вологішому півдні, до яких примішані види родини лаврових (Machilus odoratissima, Litsea umbrosa, Litsea lanuginosa, Phoebe pulcherrima) та підлісок з мохів, папоротей та деяких епіфітів. В сухіших районах домінують Quercus ilex, інколи разом з хвойними деревами.

Листопадні ліси особливо характерні для берегів річок. Тут ростуть Aesculus indica, Juglans regia, Carpinus viminea, Alnus nepalensis, кілька видів клена. В сухіших місцях їх зміняють Populus ciliata, Ulmus wallichiana, Alnus nitida і Corylus colurna

Регіон не дуже багатий видами тварин. Тут мешкає 76 видів ссавців, серед яких два ендемічних види нічниць (Myotis). Птахів 315 видів, серед них 10 ендемічних.

Приблизно 2 770 км² території або близько 5 % екорегіону знаходяться під охороною. Загалом найбільшою загрозою є знелісення для потреб рільництва і скотарства, зараз залишилася лише невелика частина природних лісів. Негативний ефект підсилюється ерозією через інтенсивне будівництво доріг, надмірне використання пасовищ, збір деревини для палива.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Western Hamalayan broadleaf forests (англ.). Digital Observatory for Protected Areas. Процитовано 6 вересня 2020.
  • Western Hamalayan broadleaf forests (англ.). Encyclopedia of the Earth. Процитовано 6 вересня 2020.
  • «Western Himalayan broadleaf forests». Terrestrial Ecoregions. World Wildlife Fund.
  • WWF: Map of ecoregions in Nepal and China, showing the Western Himalaya Temperate Forests Ecoregion