Знамя (футбольний клуб, Ногінськ)

Знамя
Повна назва Некомерційне партнерство
з розвитку футболу в
місті Ногінську Московської
області «Футбольний клуб
„Знамя“»
Засновано 1911
Населений пункт Ногінськ, Росія Росія
Стадіон «Автомобіліст», Ногінськ
Вміщує 2 000
Президент Росія Олег Пушенок
Головний тренер Росія Михайло Кобяков
Ліга Третій дивізіон, зона
Московська область, група «А»
2019 2-е
Домашня
Виїзна
Запасна

«Знамя» (рос. Некоммерческое партнерство по развитию футбола в городе Ногинске Московской области «Футбольный клуб «Знамя»)  — російський футбольний клуб з міста Ногінська Московської області.

Хронологія назви

[ред. | ред. код]
Період Назва команди
1936–1948 «Червоне знамя»
1949–1957 «Спартак»
1958–1964 «Труд» (Глухово)
1965–1991 «Знамя»
1991–2005 «Автомобіліст»
2005–2006 «Ногінськ»
2007–2008 «Ногінськ» ім. Г. І. Федотова
2008 «Еколаб-СДЮШОР МО» (Електрогорськ)
2009 СДЮШОР
2010–н.ч. «Знамя»

Історія

[ред. | ред. код]

Ногінськ став одним з перших центрів зародження футболу в Росії. У 1911 році в Богородську (так до 1930 року називався Ногінськ) почали будувати футбольне поле та створили першу в повіті футбольну команду Глухівської мануфактури. З цього часу розпочинається історія Богородського (Ногінського) футболу.

У 1936 році Ногінська команда «Червоний прапор» взяла участь в першому Кубку СРСР де дійшла до півфіналу, поступившись (1:5) тбіліському «Динамо»[1]. . З 1958 до 1969 рік клуб регулярно брав участь у першостях СРСР. У 1962 представляв Глухово (селище в Ногінському районі, а нині — мікрорайон Ногінська). Найкраще досягнення — 2-е місце в другій зоні Класу «Б» (1959).

З 1969 року команда брала участь в першостях нижчих ліг та регіональних змаганнях.

Восени 1991 року з ініціативи мера Ногінська Володимира Лаптєва і спонсорській підтримці ГУП МО «Мострансавто» клуб відроджений під назвою «Автомобіліст» і з наступного року почав виступати в першості Росії серед КФК. У 1993 році виграв Першість Росії серед аматорських клубів та вийшов у Третю лігу, отримавши професіональний статус.

У 1996 році «Автомобіліст» посів третє місце в 3-й зоні Третьої ліги.

8 квітня 1997 року під час матчу 1/16 Кубка Росії проти московського «Спартака» (0:1) відбулася одна з наймасовіших сутичок фанатів з ОМОНом, після якого головний тренер москвичів Олег Романцев хотів вивести свою команду з поля.

У другому таймі з трибуни кинули вибуховий пакет — це послужило сигналом до дії. Втім, спартаківські фанати досі впевнені, що була провокація й вибуховий пакет кинув хтось із людей у формі. Що ж, у відповідь дії підмосковного ОМОНу дійсно були на рідкість швидкими й чіткими. Працюючи кийками направо й наліво, правоохоронці протягом декількох хвилин повністю (!) очистили трибуну від уболівальників і погнали їх на станцію.

— газета «Спорт-Експрес» 22 червня 1999 року[2]

У червні 1998 року головним тренером клубу призначили відомого фахівця Ігора Волчка. Наступного сезону «Автомобіліст» виграв першість Другого дивізіону в зоні «Захід» та брав участь у стикових матчах за вихід у Перший дивізіон, але за сумою двох матчів поступився московській команді «Спартак-Чукотка» (1:1, 1:4).

У 2002 році клуб, який зазнавав ігрові та організаційні проблеми, з самого початку сезону осів на дні турнірної таблиці зони «Захід» і, зайнявши в підсумку передостаннє місце, позбувся професіонального статусу.

З фінансових причин «Автомобіліст» не зміг заявитися в групу А зони «Підмосков'ї» КФК і з 2003 по 2005 рік брав участь в турнірі групи Б, де займав місця в середині таблиці.

У 2006 році об'єднаний з іншим клубом з цього ж дивізіону — ногінським «Мосенерго»[3] і перетворений у футбольний клуб «Ногінськ», який пізніше отримав ім'я Григорія Федотова.

У 2008 ФК «Ногінськ» був перейменований в «Еколаб-СДЮШОР МО» та переїхав в Електрогорськ, рік по тому повернувся в Ногінськ, змінивши назву на СДЮШОР[4].

30 липня 2009 року СДЮШОР знявся з Першості Росії серед ЛФК після 14 зіграних турів. Результати матчів за участю команди анулювали.

Капітани команд та арбітри напередодні фіналу Кубку Росії серед КФК, зона «Московська область»

У 2010 році клубу повернули історичну назву «Знамя». Команда взяла участь в зоні «Б» 1-ї групи Першості Московської області. Здобувши перемогу в турнірі, ногінчани отримали право наступного року брати участь у вищій групі Чемпіонату Московської області.

У 2011 році, переважно в зв'язку зі сторіччям ногінського футболу, прийнято рішення заявити команду в 3 дивізіон Чемпіонату Росії з футболу (зона «Московська Область», група Б).

За підсумками сезону 2011/12 років ФК «Знамя» став переможцем в 3 дивізіоні Чемпіонату Росії з футболу (зона «Московська Область», група Б), набравши 100 очок та випередивши найближчого суперника «Титан» з Клину на 2 очка. ФК «Знамя» отримав право на підвищення (вихід в групу А).

У 2013 році, перебуваючи в числі аутсайдерів групи А підмосковної зони 3-о дивізіону, «Знамя», тим не менше, зумів дістатися до фіналу Кубка Росії серед колективів фізичної культури в зоні «Московська область», де крупно поступився команді «Олімп-СКОПА» з Залізничного (0:5 та 0:2).

За підсумками сезону 2013 року у 3 дивізіоні Чемпіонату Росії з футболу (зона «Московська Область», група А) ФК «Знамя» зайняв 15-е місце, що спричинило пониження в класі.

Сезон 2014 ФК «Знамя» проводив у групі «Б».

Символіка

[ред. | ред. код]

Клубні кольори

[ред. | ред. код]

Червоний та золотий кольори використовуються в зображеннях герба і прапора міста Ногінська, а також герба і прапора Ногінського муніципального району.

Червоний Золотий

Емблема клубу

[ред. | ред. код]

У 2010 році розробили поточну емблему клубу, основними елементами якої є щит червоного та золотого кольорів. На лівій стороні щита в золотому полі знаходяться шість геральдичних фігур (наскрізних ромбів) — традиційний символ ткацтва, яким здавна славилися Богородські землі. Золото — символ врожаю, багатства, стабільності, поваги, інтелекту, тепла й енергії. Червоний колір — символ мужності, сили, праці, краси і свята. Праву сторону щита займають червоні смуги, які вказують на територіальну приналежність клубу до Московської області. На їх фоні зображений футбольний м'яч вкритий натуральною шкірою, що символізує багату історію, спадкоємність й традиції Богородського (Ногінського) футболу. Верхня частина емблеми зайнята стилізованим написом „Футбольний клуб «Знамя»“. Щит обрамований стрічкою червоного кольору з написом «Ногінськ», під якою вказана дата створення першої футбольної команди Глухівської мануфактури — 1911 рік.

Статистика виступів

[ред. | ред. код]

Росія

[ред. | ред. код]
Першість ПФЛ

Відомі гравці

[ред. | ред. код]

Відомі тренери

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Аксель Вартанян (24 жовтня 2003). Летопись. Год 1936 - Часть шестая. Спорт-Экспресс. Архів оригіналу за 19 лютого 2016.
  2. Самые громкие фанатские конфликты. Спорт-Экспресс. 22 червня 1999. Архів оригіналу за 27 січня 2016.
  3. ФК «Мосэнерго» Ногинск. Профиль на сайте Footballfacts.ru [Архівовано 28 грудня 2019 у Wayback Machine.] (рос.)
  4. Первенство ЛФК. Предстартовый расклад. Архів оригіналу за 22 липня 2010. Процитовано 31 травня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]