Значо́к парашути́ста США — військова нагорода, нагрудний знак Збройних сил США, який присвоюється військовослужбовцям армії, військово-повітряних, військово-морських сил та корпусу морської піхоти.
Берегова охорона США є єдиним видом збройних сил, який не має прав присвоювати цей знак, проте військовослужбовець берегової охорони має можливість отримати цей знак за умови проходження відповідного курсу повітряно-десантної підготовки в школах інших видів збройних сил.
Знак парашутиста в армії США може бути вручений будь-якому військовослужбовцю незалежно від роду військ, де він проходить військову службу, при умовах успішного закінчення ним 3-х тижневого курсу в Повітряно-десантній школі Армії США, Форт Беннінг, штат Джорджія. Носіння знака символізує, що військовослужбовець пройшов повний курс підготовки парашутиста та надає йому змогу брати участь у повітряно-десантних операціях.
Нагрудний знак парашутиста був запропонований в 1941 р. генерал-лейтенантом (у той час майор) Уільямом П. Яарборо та затверджений наказом міністерства армії США в березні 1941 р. Знак змінив нашивку парашутиста, яка носилася на правому боці пілотки.
Нагрудний знак парашутиста має три ступені: базовий (парашутист), сеньйор-парашутист та майстер-парашутист. Знаки відрізняються наявністю зірочки та вінка зверху знака.
Сучасні знаки мають такі вимоги:
Для нагородження знаком військовослужбовець повинен успішно закінчити парашутну школу, пройти відповідний курс у повітряно-десантній частині, до якої він приписаний, або в ході ведення бойових дій здійснити хоча б один бойовий стрибок при умовах:
Для нагородження знаком сеньйора-парашутиста військовослужбовець повинен мати відмінну службову характеристику та відповідати наступним вимогам:
Для нагородження знаком майстра-парашутиста військовослужбовець повинен мати відмінну службову характеристику та відповідати наступним вимогам:
Парашутисти, які мають практичний особистий досвід десантування в тил противника в ході ведення бойових дій мають право на носіння спеціальної відзнаки на значку — бронзових зірочок на куполі та крилах (для п'яти бойових стрибків — одна золота зірка) за кількістю бойових стрибків. Максимальна кількість зірок, яку можливо носити на нагрудному значку — п'ять[1].
У таких випадках парашутист носить знак з відповідною назвою:
Значок парашутиста ВМС і Корпусу морської піхоти (колишній Морський значок парашутиста) являє собою значок, виготовлений з срібла і покритий 24-каратним золотом, на якому зображений відкритий парашут з розпростертими крилами. Надається офіцерам і рядовому складу, які здійснили п'ять або більше стрибків, з яких один — денний стрибок із бойовою технікою, два нічні стрибки з бойовою технікою і використовували не менше двох типів військових літаків.
14 грудня 1983 міністерство армії США затвердило внесення відповідних змін до значка парашутиста.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)