Зростаюча держава - це держава або союз держав зі значним зростаючим впливом на міжнародні відносини. Така держава прагне зайняти більш потужну позицію або відігравати більш вагому роль у міждержавних відносинах на регіональному або глобальному рівнях, а також володіти достатніми ресурсами та рівнем розвитку, щоб такі цілі були потенційно досяжними.
Існує кілька підходів до трактування терміна «емерджент». Внаслідок цього відсутній стандартний або узгоджений метод визначення країн, які можна вважати країнами, що розвиваються. Незважаючи на це, одна з основних характеристик країни, що розвивається, полягає в тому, що вона є розвиваючоюся економікою, оскільки економічний прогрес вважається передумовою для політичного та військового розвитку.[1] Зазначено, що, хоча країна може бути класифікована як держава, що розвивається, це переважно стосується економічного аспекту, лише з потенціалом чи надією на розширення свого впливу на глобальній арені. Це пов'язано зі значущими обмеженнями, головним чином зумовленими сімома аспектами державної влади: географією, населенням, економікою, ресурсами, військовими силами, дипломатією та національною ідентичністю.[2] Традиційно успіх у всіх семи аспектах державної влади досягався переважно великими країнами або наддержавами.
БРІКС[3] часто називають державами, що розвиваються, але перебувають на різних стадіях розвитку і мають різний рівень потенціалу. Наприклад, Росія, яка колись була наддержавою, зараз відроджується в деяких аспектах державної влади після розпаду Радянського Союзу. Китай та Індія стають потенційними наддержавами, а Бразилія - можливою великою державою.[4][5][6]
Незважаючи на те, що немає точного та узгодженого визначення того, що являє собою зростаючу державу, цей термін іноді також застосовували до таких інших країн: