Катран японський

Катран японський
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Ряд: Катраноподібні (Squaliformes)
Родина: Катранові (Squalidae)
Рід: Катран (Squalus)
Вид:
Катран японський (S. japonicus)
Біноміальна назва
Squalus japonicus
Ishikawa, 1908

Катран японський (Squalus japonicus) — акула з роду Катран родини Катранові.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 91 см. Голова середнього розміру. Морда відносно велика, широка, кутаста. Очі відносно великі, овальні. Відстань від кінчика морди до очей у 2 рази більше за довжину ока. На верхній губі присутні борозни. Рот невеликий. Зуби однакові на обох щелепах. Вони з 1 верхівками, з помірно широкими коріннями, боковим нахилом до кутів рота. У неї 5 пар зябрових щілин. Відстань від ока до першої зябрової щілини менша, ніж від кінчика морди до ока. Тулуб стрункий, обтічний. Грудні плавці широкі, задні краї трохи увігнуті, кінчики вузькозакруглені. Має 2 спинних плавця з високими й великими шипами. Висота переднього спинного плавця дорівнює 2/3 основи плавця. Задній спинний плавець значно менше переднього. Хвостовий плавець вузький, довгий, веслоподібний, з розвиненішою верхньою лопаттю. Анальний плавець відсутній.

Забарвлення спини сіро-коричневе, черево має попільно-білий колір. Спинні плавці наділені білими краями, хвостовий плавець зі світлою задньою облямівкою.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Тримається на глибині 150–300 м, на континентальному шельфі й острівних полицях. Полює на здобич біля дна. Живиться дрібною костистою рибою, головоногими молюсками, ракоподібними, морськими червами.

Статева зрілість настає при розмірі 79 см (самці у віці 5 років, самиці — 7-9 років). Це яйцеживородна акула. Вагітність триває 11-12 місяців. Самиця народжує від 2 до 8 акуленят завдовжки 23-24 см.

Тривалість життя досягає 12-15 років.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає біля японських островів Хонсю, Кюсю, Сікоку, Корейського півострова, Китаю, Тайваню, Філіппін, зокрема у Східно-Китайському та Арафурському морях.

Джерела[ред. | ред. код]