Коефіцієнт подібності — безрозмірний показник, який застосовується в біології для визначення ступеню подібності видового складу двох рослинних угруповань або зооценозів. Дотепер розроблено багато коефіцієнтів подібності:
Коефіцієнт Жаккара: , де а — кількість видів на першій дослідній ділянці, b — кількість видів на другій дослідній ділянці, с — кількість видів, які є спільними для 1 і 2 площ.
Коефіцієнт Брея-Кертіса: , де w — кількість видів, специфічних для дослідних ділянок 1 і 2, решта позначень ті ж.
Коефіцієнт Танімото: , де Т(A,B) — коефіцієнт Танімото — коефіцієнт схожості множин А та В; — кількість елементів у множині A; — кількість елементів у множині B; — кількість спільних для множин A і B елементів. T набуває значень від 0 до 1. Чим ближче значення Т до 1, тим більш схожі множини.
Коефіцієнт Брея-Кертіса прямо пов'язаний з коефіцієнтом Соренсена через співвідношення:
Якщо коефіцієнт подібності дорівнює 1, то дві спільноти є абсолютно схожими, якщо 0, то абсолютно несхожими за видовим складом.
В іншому мовному розділі є повніша стаття Similarity measure(англ.). Ви можете допомогти, розширивши поточну статтю за допомогою перекладу з англійської. (червень 2017)
Перекладач повинен розуміти, що відповідальність за кінцевий вміст статті у Вікіпедії несе саме автор редагувань. Онлайн-переклад надається лише як корисний інструмент перегляду вмісту зрозумілою мовою. Не використовуйте невичитаний і невідкоригований машинний переклад у статтях української Вікіпедії!
Машинний переклад Google є корисною відправною точкою для перекладу, але перекладачам необхідно виправляти помилки та підтверджувати точність перекладу, а не просто скопіювати машинний переклад до української Вікіпедії.
Не перекладайте текст, який видається недостовірним або неякісним. Якщо можливо, перевірте текст за посиланнями, поданими в іншомовній статті.