У Вікіпедії є статті про інші значення цього терміна: Консумація.
Консумація (від лат.consumo — «споживаю») — це супровід гостя в розважальному закладі, найчастіше ресторані, барі або клубі, коли спеціальний працівник або працівниця обслуговує клієнта: розмовляє з ним, пропонує напої. Від замовлень така людина отримує свій відсоток[1][2][3]. Консумація не передбачає інтимних послуг або сексу.
В англійській мові існує термін bar-girl, скорочено b-girl, (букв. «барна дівчина»), або juicy girl (букв. «соковита дівчина») на позначення жінок, яким платять за розважання відвідувачів у барі чи нічному клубі. Точний характер розваг значно відрізняється від місця до місця[4]. «Барні дівчата» зазвичай отримують або відсоток, або фіксовану суму за напої, які купують їхні клієнти[5]. Їм також можуть надавати квоту безкоштовних напоїв[6]. Іноді заклад відраховує з заробітку кошти, якщо надає їжу та проживання[7].
Пасивна. У пасивній формі консумації працівниця (працівник) не підходить до клієнтів самостійно, а чекає, поки її оберуть гості або персонал підсадить її до клієнтів. Вибір працівниці в цьому випадку, як правило, базується на зовнішності.
Активна. Активна консумація дозволяє працівниці (працівнику) самій підходити до клієнтів, ініціювати розмову, пропонувати компанію та ділитися історіями. Нерідко клієнти в клубах самі очікують, що їм запропонують компанію.
Змішана. Змішана консумація поєднує активний і пасивний підходи: працівниця (працівник) може самостійно підходити до клієнтів, а персонал допомагає у взаємодії[8].
Відкрита. Дії та місцезнаходження працівниці (працівника) в позаробочий час не контролюються. Єдиною вимогою є вчасний прихід на роботу.
Закрита. Працівниця (працівник) не може вільно пересуватись навіть в позаробочий час. Запровадження обмежень на переміщення зазвичай пояснюється заходами безпеки[8].
У Східній та Південно-Східній Азії поширена практика так званого «барного штрафу» (bar fine), який клієнт сплачує закладу і заклад відпускає дівчину з клієнтом, як правило, для надання йому сексуальних послуг[11].
У США «барними дівчатами» називали жінок, яким заклад платив за те, щоб вони розмовляли з клієнтами-чоловіками та заохочували їх купувати їм обом напої[13]. При цьому напої дівчат часто були розбавлені або безалкогольні, щоб зменшити витрати бару і мінімізувати вплив алкоголю на дівчат[14]. Найбільшого поширення практика набула в 1940-х і 1950-х роках[14]. Нерідко барні дівчата займались проституцією[15]. Сьогодні робота «барною дівчиною» заборонена в багатьох штатах[16][17], проте все ще має місце.
Мерилін Монро була номінована на премію «Золотий глобус» за роль у фільмі «Автобусна зупинка» (1956), де героїня Монро, Шері, яка працює у закладі, випиває чотири склянки замовленого її супутником віскі, перш ніж він зрозумів, що насправді їй приносили чай[18].