Креветка на грилі (фільм)

Креветка на грилі
The Shrimp on the Barbie
Жанркінокомедія
РежисерМайкл Готліб (в титрах Алан Сміті[en])
ПродюсерР. Бен Ефраїм
СценаристГрант Морріс
Рональд Е. Хаус
Алан Ширман
У головних
ролях
Чіч Марін
Емма Семмс
Вернон Веллс
Брюс Спенс
Керол Девіс[en]
та інші
ОператорДжеймс Бартл
Андрю Лесні
МузикаПітер Д. Кей
КостюмерСью Ганді
КінокомпаніяUnity Pictures
Тривалість90 хв
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1990
Дата виходу31 серпня 1990
Кошторис5,5 млн. $
Касові збори$459 000 $
IMDbID 0100608
РейтингPG-13, 12+

Креветка на грилі (англ. The Shrimp on the Barbie) — американська романтична комедія, 1990 року, режисера Майкла Готліба, відзнята в Австралії та Новій Зеландії. Хоча фільм був про події в Австралії, лише декілька перших сцен було відзнято в Сіднеї, а основні роботи зі створення фільму відбувались в Новій Зеландії, в місті Окленд. Також при зніманні, було використано місцеву, новозеландську знімальну групу і значну кількість місцевих акторів, для ролей другого плану. Головні ж ролі дістались, відомим і популярним на той час американцю, Чічу Маріну та британці Еммі Семмс. Попри солідний бюджет і зірковий акторський склад, фільм виявився провальним. Критика фільму була нищівною, а збори від прокату в США мізерними в порівнянні з витратами на виробництво фільму[1][2].

Назва

[ред. | ред. код]

Оригінальна назва фільму «The Shrimp on the Barbie», походить з відомого, на той час, відеоролика, рекламної кампанії «Come and Say G'Day!». Ця рекламна кампанія, тривала з 1984 по 1990 рік, була орієнтована переважно на авдиторію США та Канади і вважається однією з найуспішніших рекламних кампаній туризму в історії. До початку кампанії, Австралія займала 78 місце у списку «найбажаніших» місць відпочинку американців, лише після трьох місяців рекламної кампанії, Австралія підскочила до 7 місця, а надалі зайняла й 1 місце. Протягом наступних двох десятиліть Австралія коливалася між першим і другим місцями у списку «відпусток мрії» американців. На одному з рекламних відео відомий австралійський актор Пол Гоґан, пропагує відпочинок в Австралії, і наприкінці промовляє фразу «Я підкину тобі додаткову креветку на гриль» (англ. «I'll slip an extra shrimp on the barbie for you»)[3]. Ця фраза стала крилатою і впізнаваною в суспільстві, і частину саме цієї фрази, творці фільму взяли за назву. Очікувалося що такий крок, підвищить інтерес до фільму в центрі сюжету якого закладені пригоди американців в Австралії.

Рекламне відео, з якого було взято назву для фільму, можна переглянути  Paul Hogan "Wonders Down Under" Australian Tourism Ad 1984 на YouTube

Окрім того, в назві використана гра слів, якщо поглянути на офіційний постер, то слово «креветка» (англ. «shrimp») виділено графічно і знаходиться над головним героєм фільму, Карлосом, що ніби підкреслює його дивакуватість і незграбність. Натомість над головною героїнею Алекс, так само нависає графічно виділене слово «барбі» (англ. «barbie»), що хоч і є сленговим означеннями гриля, проте викликає асоціацію з ляльками барбі і символізує вишуканість і модельну зовнішність. Тож фраза «The Shrimp on the Barbie», може трактуватися по різному: і як алюзія до рекламної кампанії Австралії, і як символ інтимних стосунків незграбного дивака і вишуканої дівчини[4].

За межами північної Америки, фраза про креветку на грилі, не була такою поширеною і зрозумілою, окрім того, в деяких країнах компанія «Mattel», володіє ексклюзивними правами, на торговельну марку «Barbie» і тому це слово не можна було використати в назві фільму. Як результат цього, в багатьох країнах, фільм отримав альтернативні назви:

  • «Хлопець з пекла» (англ. «The Boyfriend from Hell») — у Великобританії;
  • «Наречений з пекла» (рос. «Жених из преисподней») — в Росії;
  • «Оце наречений» (угор. «Micsoda vőlegény») — в Угорщині;
  • «Карлос кенгуру» (нім. «Känguruh Carlos») — в Німеччині;

Українською фільм ніколи не дублювався, тому окремої назви українською мовою не має[1].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Карлос Муньос — актор невдаха, що від нужди, змушений працювати офіціантом в мексиканському ресторані «Manana» та Алекс Гобарт — молода красуня, спадкоємиця величезних статків свого батька, одного з найбагатших людей Австралії. Випадкове знайомство та подальші комічні перипетії стосунків цих двох людей складають основу сюжету фільму.

Під час святкування дня народження Яна Гобарта, в ресторані «Manana», Алекс знайомить його зі своїм нареченим Брюсом Вудлі. Проте батько Алекс дуже невдоволений вибором своєї доньки, влаштовує їй скандал, і каже, що не дозволить їй вийти заміж за Брюса, бо будь-хто буде кращим вибором, ніж її наречений. Розлючена дівчина, прагнучи довести батьку свою правоту, наймає незграбного офіціанта, Карлоса, щоб той зіграв для неї роль найгіршого нареченого у світі. Алекс запрошує Карлоса на вікенд, в будинок своїх батьків, дівчина має надію, що побачивши Карлоса, її батько вже не буде проти шлюбу з Брюсом. Карлос хамить, чіпляється до покоївок і до кузини Алекс, і взагалі намагається поводитись максимально огидно, але все йде не за планом. Ян Гобарт дізнається про план своєї доньки й щоб покарати її погоджується на її шлюб з Карлосом, ситуація виходить з під контролю. Тим часом її наречений Брюс зраджує Алекс з її найкращою подругою Домінік. Всі ці події призводять до цілої низки кумедних і конфліктних ситуацій, фіналом яких, стане справжнє кохання Карлоса та Алекс[1][2][5].

В ролях

[ред. | ред. код]
  • Чіч Марін — Карлос Муньос
  • Емма Семмс — Алекс Гобарт
  • Вернон Веллс — Брюс Вудлі, наречений Алекс
  • Брюс Спенс — Вейн, власник ресторану «Manana»
  • Керол Девіс — Домінік, найкраща подруга Алекс
  • Теренс Купер — Ян Гобарт, батько Алекс
  • Жанетт Кронін — Меггі Рідлі, кузина Алекс
  • Гарі МакКормік — Гарі Вільямс, ресторанний критик
  • Френк Віттен — Блу
  • Джун Бішоп — Айрін Гобарт, мати Алекс
  • Девід Арг'ю — Кевін, співмешканець Карлоса
  • Брюс Олпрес — містер Рідлі, батько Меггі
  • Вел Ламонд — місіс Рідлі, мати Меггі
  • Річард Ханна — Найджел, партнер Алекс з тенісу
  • Ноель Епплбі — Слім, шеф-кухар «Manana»
  • Ерік Лідді — Едісон, дворецький в будинку Гобартів
  • Кім Б'юкенен — Єва Трейсі
  • Джоел Тобек — Ленс, відвідувач бару

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в The Shrimp on the Barbie. Архів оригіналу за 14 жовтня 2014. Процитовано 24 листопада 2023.
  2. а б The Shrimp on the Barbie. Архів оригіналу за 24 листопада 2023. Процитовано 24 листопада 2023.
  3. Come and Say G'Day!. Архів оригіналу за 4 листопада 2007. Процитовано 21 грудня 2007.
  4. The Shrimp on the Barbie. Архів оригіналу за 25 листопада 2022. Процитовано 24 листопада 2023.
  5. The Shrimp on the Barbie. Архів оригіналу за 15 червня 2021. Процитовано 24 листопада 2023.